No Tag To Print

20-2
צילום:יחצ

משרדי אדריכלים מומלצים- ויצמן אדריכלות והנדסה

המהנדס אביתר וייצמן מספר על יתרונות משרד אדריכלים שמרכז ומפקח על כלל אנשי הביצוע עד לגמר הפרויקט

צוות המערכת

שוחחנו עם האדריכל אביתר ויצמן על תפקידו של האדריכל בפרויקטים תכנוניים היום, ועל היתרונות שמציג משרד אדריכלים וללקוחות פרטיים בפרט.

בתחילת החודש, נפגשנו לשיחה אחד על אחד עם המהנדס אביתר ויצמן, הבעלים של משרד האדריכלים והנדסה "ויצמן אדריכלות והנדסה".

בראיון עימו, שיתף אותנו ויצמן ב"אני מאמין" שלו ובתפיסתו הרחבה, על מקומו של האדריכל בתהליך התכנוני והשפעתו על הפרויקט הסופי כמכלול.

ויצמן חתום על פרויקטים רבים ברחבי הארץ בתחומי הבנייה הפרטית, פרויקטים ציבוריים, מבני מגורים, מתחמי עסקים ועוד.

לדברי ויצמן: "פרויקט נדל"ני, בין אם מדובר במגדל יוקרה, מתחם עסקים או בנייה של בית פרטי מצריך ניהול שוטף לאורך כל תקופת הביצוע שלו ועד להשלמת העבודה. במהלך השנים, גילינו ובייחוד עם הלקוחות הפרטיים שלנו, שניהול הפרויקט מהווה אתגר משמעותי, בייחוד עבור מי שמחזיקים בעבודה תובענית."

לאן לוקחת אותך התובנה הזאת כמהנדס ובעלים של משרד אדריכלים?

"כאיש מקצוע עם לא מעט פרויקטים מאחורי, אני מבין שהלקוחות שלי צריכים ממני משהו נוסף, יותר מתכנון הבית והגשת המפרט.

בפועל כשבנאדם פרטי בונה בית, הוא צריך ליווי לאורך כל הדרך, משלב הייעוץ ברכישת המגרש, דרך תכנון הבית בהתאם לצרכים הנוכחיים והעתידיים שלו ועד להגשת מסמכים והשגת היתרים מהרשויות הרלוונטיות – היתר בנייה, טופס 4 וכיו"ב.

בשבילנו אנשי המקצוע זה עניין יומיומי וחלק מהשגרה, אבל בשבילך כאדם פרטי בין אם אתה מהנדס, מורה, גננת, רופאה, או עו"ד עם סדר יום עמוס, זאת פשוט טרחה.

מה שאני עושה, כמשרד אדריכלים שמרכז אצלו את כל בעלי המקצוע הרלוונטיים להשלמת הפרויקט, זה לנהל עבור הלקוחות שלי את כל התהליך וללוות אותם בהגשמת החלום עם הרכישה הכי גדולה שכנראה תהיה להם בחיים עד לסיום הבנייה עם מינימום תקלות לאורך הדרך.

חשוב להבין, שכאשר האדריכל שתכנן את הבית הוא גם מנהל פרויקט הבנייה, אתה כלקוח יכול להיות בטוח שאני בוחר עבורך את אנשי המקצוע וחומרי הגלם הכי מתאימים לך – גם מקצועית וגם תקציבית. כל אחד והתקציב שעומד לרשותו. אני יודע לזהות אם ואיפה נעשות טעויות ולדאוג לתיקונן המיידי. מבחינת הלקוח הרווח משולש:  זמן שהוא יכול להקדיש לעבודה ולמשפחה, עלויות של תיקון טעויות בבחירת חומרים, אנשי מקצוע ביצוע לקוי וכיו"ב וכנראה הכי חשוב: שקט נפשי בידיעה שבניית הבית שלך ושל המשפחה שלך נמצאת בידיים טובות ומקצועיות.

אילו שירותים אתה כמשרד אדריכלים מציע ללקוחות שלך?

למעשה אני, או יותר נכון אנחנו, כמשרד יודעים לספק ללקוחות שלנו את כל השירותים בתהליך בניית הבית. לפעמים מדובר באנשי מקצוע שאפילו לא חשבת שאתה צריך להיוועץ בהם, כמו למשל יועצי תנועה. אבל זה רק דבר אחד. כחלק מהמעטפת שאנחנו מספקים, הלקוחות שלנו גם זוכים לליווי של מהנדס בנייה, מהנדס אינסטלציה, מעצב פנים, אדריכל נוף, יועץ לענייני היתרי בניה וטופס 4, ליווי עם בעלי מקצוע כמו חשמלאים, רצפים ושאר בעלי המקצוע הרבים שמשתתפים בפרויקט הזה של בניית הבית.

מה הטיפ שלך למי שעומד בפני בניית בית וקורא את הכתבה הזאת?

הדבר הכי חשוב – ואת זה צריך לעשות עוד לפני שבכלל רכשתם מגרש, הוא לבחור אדריכל או משרד אדריכלים שאתם מתחברים אליו וסומכים עליו. הוא הכתף התומכת שלכם, הסלע שלכם לאורך כל התהליך הזה שיכול להיות גם מאוד מאתגר, ואתם בטח מבינים למה אני מתכוון אם יצא לכם אי פעם להיתקל באנשי מקצוע מפוקפקים.

אדריכל שמלווה אתכם משלב רכישת הקרקע יוכל להזהיר אתכם למשל, אם הולכים לבנות בית ספר, מרכז עסקים או גן ילדים ממש מולכם, אם מתוכנן להיסלל כביש מהיר או הקמת תחנת אוטובוס.

אדריכל שמלווה אתכם יוכל להמליץ לכם ולכוון אתכם לאנשי המקצוע שהוא מכיר ועובד איתם במשך שנים ולהבטיח עבודה במינימום תקלות.

והכי חשוב לזכור, זה לשמור על אורך רוח. זה תהליך שיכול להימשך גם זמן לא קצר ובסופו של דבר תעדיפו לזכור את התקופה המרגשת הזאת של בניית הבית שלכם ( והגשמת חלום של 80 אחוז מהישראלים) כתקופה טובה ולא רווית לחצים. אנחנו כמשרד אדריכלים נמצאים כאן בדיוק בשביל זה.

לייעוץ וקביעת פגישה מוזמנים ליצור קשר.  משרד אדריכלים – ויצמן אדריכלות והנדסה.

משרד:  079-688-11-44|אתר: www.waissman.co.il | מייל:    | info@waissman.co.il

משרד אדריכלים- ויצמן אדריכלות והנדסה

צילום :יח"צ
It is not Android