סוגי נדל"ן להשקעה והאם כדאי להשקיע במשרדים?

יש כמה סוגי נדל"ן שאפשר להשקיע בהם: נדל"ן למגורים, חקלאות ושטחים, מסחר ותעשייה וכן משרדים הנכנסים בתחום המסחר אך מופרדים מחנויות, מפעלים ועסקים בסגנון הזה. המשרדים יהיו בדרך כלל מבנה בפני עצמו או קומה ייעודית לכך כחלק ממתחם גדול יותר. בדרך כלל כדאי לבנות או לרכוש משרדים להשקעה באזורים מרכזיים בהם יש תנועה רבה של אנשים, תחבורה ציבורית, חניות ו/או בתי עסק רבים באזור מתוך מחשבה שחלק מבעליהם יזדקקו למשרד. אם בוחרים במיקום טוב אז כדאי להשקיע במשרדים. הם אומנם לא פופולריים כמו נדל"ן למגורים אך ללא ספק נמצאים מיד אחריהם ברשימת סוגי הנדל"ן שכדאי להשקיע בהם, בעיקר בישראל.

רכישת משרדים להשקעה בארץ או בחו"ל?

יש יתרונות וחסרונות להשקעות נדל"ן בארץ וכן יתרונות וחסרונות להשקעות נדל"ן בחו"ל. העניין הוא כזה: בדרך כלל מרבית היזמים מעדיפים להשקיע בהם כי הם מכירים את החוקים במדינה, את המנטליות הישראלית, את אזורי הביקוש הגבוהים ויכולים לטפל בניירת ובעניינים ביורוקרטים. בחו"ל הסיפור שונה. מצד אחד התשואה גבוהה יותר, עלויות הנכסים בדרך כלל נמוכים יותר ביחס לארץ ומצד שני הנכסים רחוקים יותר, במדינה זרה, שיש להכיר את חוקיה ולהכיר היטב את האזורים בהם אתם הולכים להשקיע.

מציאת שוכרים טובים:

נקודת מפתח בהשקעה טובה במשרדים היא דווקא מה שקורה לאחר מכן – מציאת השוכרים. חשוב לבחור שוכרים טובים על מנת שההשקעה במשרדים תהיה מוצלחת. מכיוון שמדובר במשרדים ולא בבנייני מגורים הרי שהשוכרים אמורים להיות אפילו טובים יותר לבעל הנכס, שכן מדובר בבעלי עסקים שלרוב יהיו עמידים יותר מאנשים ממוצעים השוכרים דירה. כמו כן בשכירת משרדים נהוג להשכיר את המשרד לטווח ארוך יותר מטווח שכירות של שנה שהוא הטווח הפופולרי יותר בקרב מגורים.

בשורה התחתונה משרדים להשקעה יכולים להניב לכם רווח יפה ולהשתלם במיוחד אולם חשוב לדעת היכן לרכוש/לבנות את המשרדים הללו. כמו כן ההחלטה האם לרכוש משרדים בארץ או בחו"ל היא לגמרי החלטה שלכם כיוון שגם בארץ תוכלו למצוא אזורים טובים לבניית/רכישת משרדים אולם בחו"ל יש יותר אופציות ואף בעלויות השקעה נמוכים יותר ביחס לאותה תשואה.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.