גרמניה היא מדינה משגשגת אשר מהווה יעד תיירותי מרהיב. צעירים רבים מגיעים לברלין כדי להכיר תרבות אחרת כמו גם היסטוריה של ימים עברו. אך כאן לא מסתיימת משיכתם של זרים אל המדינה האירופאית. יש המעוניינים להשקיע גם בתחום הנדל"ן. הכלכלה של גרמניה חזקה ויציבה, והיא גורמת ליותר ויותר אנשים מארצות שונות להשקיע בנכסים שונים, ובכללם גם אזרחי ישראל.

מדוע כדאי להשקיע בנדל"ן בגרמניה

מלבד יציבותה של הכלכלה, השקעות בגרמניה ובמיוחד בנדל"ן כדאית מסיבות רבות. ראשית, ניתן לרכוש בגרמניה נכסים זולים יחסית ומשתלמים. זאת משום שממשלת גרמניה מעודדת את השקעות הנדל"ן ומאזנת את המחירים על אף הביקוש הגבוה לדירות ולנכסים פרטיים. סיבה נוספת להשקיע בנדל"ן בגרמניה היא הריבית הנמוכה המוצעת למתעניינים.

נדל"ן בחו"ל
נדל"ן בחו"ל

דברים שכדאי לדעת על נדלן בברלין

ברלין היא אחת הערים המומלצות ביותר להשקעת נדל"ן, אך לפני שמבצעים השקעת נדלן בברלין, יש כמה דברים שכדאי לדעת:

  • מיהו הגוף המשקיע – השקעת נדל"ן היא השקעה גדולה ומשמעותית. מסיבה זו חשוב לבדוק את החברה שדרכה את משקיעים בנדל"ן. האם מדובר בחברה מקצועית ומוכרת? האם שמעתם עליה דברים טובים? אספתם המלצות?
  • לברר פרטים על ההשקעה – גם אם אתם מקבלים הצעה שנשמעת לכם טוב ומשתלמת, אל תמהרו לסגור אותה. בצעו מחקר יסודי. למרבה המזל, שוק הנדל"ן של גרמניה מתנהל בשקיפות, ולכן אתם יכולים לברר יותר פרטים על דירות למכירה בגרמניה. בררו לגבי השכונה שבה מצוי הנכס, האוכלוסייה הגרה בו – האם מדובר באזור טוב?
  • חוזים ועוד חוזים – אזרחי גרמניה נוהגים בקפדנות יתרה כאשר מדובר בעריכת חוזים. משום כך, בין אם אתם בוחנים חוזה שכירות בברלין ובין אם אתם בוחנים חוזה רכישה, יש צורך להצטייד בעורך דין מומחה ומקצועי, אדם אשר יוכל לעמוד לצדכם ולקרוא את כל האותיות הקטנות שבסעיף. כך תוכלו לוודא כי אינכם עוברים על סעיפים חשובים ומשלמים קנסות מיותרים.
  • מתחברים למשקיעים הזרים – בתוך גרמניה ישנם אנשים אשר מעוניינים להשקיע בתחום הנדל"ן. אם אתם מעוניינים להשקיע בנכס שלכם ולהפיק את מרב התועלת ממנו, מומלץ לחבור את המשקיעים (לאחר שתבדקו אותם היטב תחילה, כמובן).

להשקיע בנדל"ן בגרמניה ולצאת נשכרים

נדל"ן מקומי מניב בגרמניה הולך וצובר תאוצה. יותר ויותר אנשים מבינים את הרווחים שהם יוכלו להפיק מרכישת נכסים כמו חנויות, מסעדות או בתי מלון. גרמניה היא מדינה גדולה באירופה ואוכלוסייתה מונה מעל 80 מיליון איש. וזה עוד לא הכול. בגרמניה יש ביקוש גדול לדירות, אליה מגיעים עובדים מארצות אחרות כדי לחפש עבודה ושיעור האבטלה שלה נמוך. מסיבה זו, גרמניה היא מדינה משתלמת לרכישת נכסים מניבים.

ללמוד מהמשקיעים הטובים ביותר

אם אתם חדשים בתחום הנדל"ן והבנתם מחברים שכדאי להשקיע דווקא בברלין, אל תהיו בעניין הזה לבד. בישראל קיימים מומחים טובים שיכולים לעזור לכם, כאשר הסוד הוא לבחור את המומחים הנכונים. מסיבה זו, חשוב לחפש בנרות מומחים טובים. הפעילו לשם כך את רשת האינטרנט, קראו המלצות, שאלו משקיעי נדל"ן בפורומים או בבלוגים והצטרפו לקבוצות נדל"ן בגרמניה בפייסבוק. נוסף על כך, אספו המלצות מהסביבה הקרובה – חברים ובני משפחה אשר יצא להם להשקיע בתחום הנדל"ן. לאחר חיפושים חוזרים ונשנים תגיעו בסופו של דבר אל האנשים הנכונים.

חברת RG Dom Invest היא חברה מקצועית להשקעות נדל"ן אשר מציע לכם שירות איכותי ומקצועי לקניית דירה בגרמניה. את החברה הקימו שני משקיעי נדל"ן מנוסים אשר מוכנים להעניק לכם את הידע והכלים הדרושים לכם להשקעה וללוות אתכם בתהליך המורכב אך המרתק של רכישת נכסים בגרמניה.

הכתבה נכתבה בעזרת חברת התוכן אוצר מילים – כתיבה שיווקית וקופירייטינג.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא