הדיון בעניין תיקי נתניהו צפוי להתקיים ביום א’, 24 במאי 2020 והוא הולך להשפיע במובן מסוים על מדינה שלמה. בדיון ראשוני מסוג זה מתבצעת הקראה ראשונה של כתבי האישום בפני הנאשם. הציבור הישראלי משני צידי המפה הפוליטית כבר ערוך ומוכן להפגין במהלך קיום הדיון, שיתקיים בבית המשפט המחוזי בירושלים. דיון זה הולך לעורר את אמות הסיפים של החברה הישראלית כולה.

מפגיני השמאל כבר החלו להיערך ובשעה 13:00 ביום ראשון, הם מתכוונים להגיע אל רחוב בלפור שבירושלים עם קבוצת מפגינים גדולה, שיפגינו כנגד הסיטואציה ההזויה שהמדינה נקלעה אליה, ובה רוה”מ נתניהו נאשם בפלילים ושקוע עד צוואר בניגוד אינטרסים, אשר פועל לפגוע במערכת ששופטת אותו כך נמסר על פי טענתם. המפגינים מתרעמים על המצב המורכב, שבו תומכיו של רוה”מ מאיימים בפגיעה פיזית בשומרי הסף, לכן מבחינתם, נדרש לאבטח את הפרקליטה התובעת. עוד טענו, כי נתניהו גייס משתפי פעולה חדשים שחלק נכבד מהמפגינים נתן בהם אמון מלא, שהם לא ייכנסו לממשלה תחת רוה”מ עם כתבי אישום. ההפגנה המתוכננת תצא מרחוב בלפור ומשם יצאו שיירות והסעות אל האירוע, חשוב להם לציין שארגון השיירה נעשה בתיאום מלא עם משטרת ישראל  תוך שמירה על החוקים והתקנות.     

מהצד השני של המתרס צפויים להיערך בהתאם גם מפגיני הימין, שאינם הולכים להישאר אדישים אל גודל המאורע שהולך להתחולל. מפגיני הימין מתכוונים להגיע מנקודת איסוף, אשר נקבעה מראש ומשם לצאת אל כיוון בית המשפט, הכל במטרה לעמוד לצידו של רוה”מ בנימין נתניהו בשעה קשה ומורכבת כמו זו. ממארגני ההפגנה נמסר, כי הם מבקשים מכלל האנשים שמעוניינים להגיע להתנהג בהתאם, ללא קללות או אלימות ולא משנה עד כמה השמאל ינסה להכעיס ולהקניט וטוענים, כי אנשי ימין הם אנשי שלום.

פתיחת המשפט תלווה בסיקור תקשורתי נרחב, ובערוץ 20 נסקר במשדר מיוחד עם מיטב הכתבים והפרשנים שלנו יערה זרד, שמעון ריקלין, בועז גולן, ינון מגל  ועוד צפויים אורחים נוספים.

עומר עמוס זנקו

עומר עמוס זנקו


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.