23:28 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "עוד מעט ישאלו אותי איך ילדתי אותו"

"עוד מעט ישאלו אותי איך ילדתי אותו"

אמו של הלוחם הזדעקה לאחר שהתובע ניסה לערער את דמותו של אזריה בחקירה נגדית של הפסיכיאטר שטיפל באלאור אחרי הירי: "לא נראה לך מוזר שהוא קיבל מצטיין לאור מה שתיאר לך שלא מצליח לקרוא תגית מזון?"

הבוקר (ה') התחדשו הדיונים המשפט לוחם כפיר אלאור אזריה. במסגרת החקירות הנגדיות שאל התובע את הפסיכיאטר שפגש את אזריה על מספר שעות השינה שלו במשך השבוע, האם הוא סובל מהפרעות קשב ומה הציון שקיבל בקורס החובשים. אימו של אלאור, שכנראה הרגישה כי השאלות טרחניות, פרצה בבכי ואמרה כי זו "בושה וחרפה, עוד מעט ישאלו אותי איך ילדתי אותו".

"כשהקליע פגע במחבל, הוא היה מת"

מוקדם יותר היום עלה להעיד מטעם ההגנה המנתח המשפטי, פרופ' יהודה היס, שעמד בראש המכון לרפואה משפטית. פרופ' היס הגיש חוות דעת שבה קבע כי מותו של המחבל לא נגרם כתוצאה מהירי של אזריה, אלא כתוצאה מהירי הראשוני שפצע אותו אנושות. חקירתו של פרופ' היס הסתיימה ע"י התביעה הסתיימה. היס חוזר על חוות הדעת שמסר ובה קבע כי המחבל מת כתוצאה מירי הנטרול שגרם לחזה אוויר, ולא מהירי של אזריה בראשו. "בגופה של המחבל ישנן חבלות קשות בשלושה אזורים: בריאה הימנית, בראש וזרוע ימין. ישנה חבלה פחות קשה שאליה לא אתייחס", העיד.

מות המחבל לא נגרם כתוצאה מהירי של אזריה. פרופ' היס. צילום: פלאש 90

עוד הוסיף פרופ' היס: "לא יודע מתי המחבל מת. אני יודע שכשהקליע פגע בו הוא היה מת. לא היו נזקים בראש שיכולים להצביע על מוות". אך הסביר ואמר כי בסופו של דבר "מי שמחליט על סיכום הנתונים הוא הרופא המשפטי שביצע את הנתיחה".

לפניו העיד במשפט רונן בשארי, סגן ראש אגף המבצעים במד"א, שכתב את התחקיר לאירוע. בשארי התייחס לאמירות שהשמיע חובש מד"א עופר אוחנה לפיהן "צריך לשרוף את המחבל" והסתייג מהן. עם זאת, בשארי התקומם על הצורה שבה מנסה התובע לקעקע את דמותו של החובש. "אוחנה טיפל בעשרות אירועים, גם כאלה שבהם היו מעורבים לא יהודים, והציל את חייהם", אמר בשארי לתובע. "אתה רומס את כבודו וזה לא לעניין. אני לא מסכים עם האמירות הללו והוא התנצל עליהן".

צפו בפטריוטים מדברים על הגיבוי שנותן שר הביטחון לאלאור אזריה

עוד סיפר בשארי, כי ההודעה שיצאה מגורמי הצבא התייחסה לשני מחבלים מנוטרלים. "אף גורם צבאי בכיר לא הפנה את המטופלים לטפל במחבלים הפצועים כמו שנדרש. עם כל הכבוד והחשיבות שאתה נותן לעופר אוחנה, הוא לא היחיד. הוא גורמי צבא שהיו בזירה ולא טיפלו במחבל. הטיפול בנפגעים לא עומד על איש צוות אחד", אמר.

בשארי העיד כי אף גורם צבאי לא הפנה את חובש מד"א בזירה לטפל בפצוע נוסף מלבד החייל שנפצע בפיגוע.

הפסיכיאטר: שיקול הדעת של אנשים כמוהו יכול להיפגע יותר

אחריהם הגישה ההגנה את חוות דעתו של ד"ר יששכר הרמן, הפסיכיאטר שפגש את אזריה וכעת הוא עולה להעיד. התובע החל בחקירה נגדית כלפיו. התובע טוען כי סקירת שעות השינה בדו"ח של ד"ר הרמן לא נלקחו בחשבון שעות השינה בסוף השבוע שקדם לאירוע. אך לתשובתו של ד"ר הרמן, "לא מדובר בתכנית חסכון. אדם צריך לישון כמו שצריך כל לילה. גם אם השינה בסופ"ש הייתה טובה היא תורמת אבל באופן מוגבל ומועט".

לאחר מספר שאלות מגיעים התובע והעד להסכמה שביום האירוע אלאור לא סבל מחוסר שינה מתמשך, משום שישן למעלה משמונה שעות בלילה שלפני האירוע.

לאחר מכן שאל התובע את הפסיכיאטר: "לא נראה לך מוזר שהוא קיבל מצטיין לאור מה שתיאר לך שלא מצליח לקרוא תגית מזון? אתה סובר שהוא שונה מחיילים אחרים?". ג"ר הרמן השיב בחיוב ואמר כי אזריה "סובל מקשיי למידה שהוכחו והוראו גם בבדיקות קודמות. אנשים כאלה נוטים להיות יותר רגישים מאחרים למחסור בשינה". והוסיף כי כאשר "מדברים על אדם קשה למידה, כשמוסיפים גם חוסר שינה בלילות שקדמו, ואותו לילה גורמים למצב שהוא קם, שיקול הדעת שלו ברגע האירוע יכול להיפגע".

מרב לרנר

מרב לרנר

עורכת מדור נשים 'אשת חיל' באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-סגל

"יש פה שיבוש מערכות, המדינה היא לא מדינת משטרה"

הפטריוטים מגיבים לפרסומים כי המפכ"ל מאשים את נתניהו במעקב אחרי חוקרי להב 433: "משטרה לא יכולה לדבר על הרשות הפוליטית. נקודה. סוף"