משפחת סלומון זועמת על הודעת המדינה לפיה תוותר על הריסת בית המחבל. דן לנדא, חמו של אלעד סלומון הי"ד, אמר כי "מזעזע לחשוב שיש המוכנים לוותר על אמצעי ההרתעה הללו ולקבל סיכון להתרחשות של האסונות הנוראיים שאנחנו והרבה בתים בארץ חוו."

"משפחת סלומון דורשת הריסה מלאה של בית המחבל שיצא בידיעת משפחתו ובתמיכה לאחר מעשה למסע הרצח של יקירנו יוסי, חיה ואלעד הי"ד", הוסיף לנדא.

יוסף אלעד וחיה סלומון הי"ד שנרצחו בפיגוע בחלמיש (נווה צוף) בליל שבת. צילום רפרודוקציה: TPS
יוסף אלעד וחיה סלומון הי"ד שנרצחו בפיגוע בחלמיש (נווה צוף) בליל שבת. צילום רפרודוקציה: TPS

עוד באתר ערוץ 20

כזכור, הבוקר (ה') המדינה באמצעות הפרקליטות הודיעה לבג"ץ כי היא מתנגדת להריסה מלאה של בית המחבל שרצח את בני משפחת סלומון, ובקשה להרוס רק את קומה הראשונה. זאת, למרות שחמישה מבני משפחתו שהורשעו באי מניעת הפיגוע מתגוררים במתחם.

התביעה הצבאית מבקשת להטיל ארבעה מאסרי עולם ופיצויים על המחבל שביצע את הפיגוע בחלמיש, למרות בקשת המשפחה לגזור עליו עונש מוות.

על כך, הוסיף לנדא כי "הריסת בית המחבל תהווה צעד מרתיע למשפחות שיעדיפו לעצור את המפגע הבא מחשש לביתם והוא מהווה צעד מציל חיים משמעותי. השארת הבית על תילו היא פגיעה נוספת במשפחת סלומון וסבל נוסף על כל הסבל שכבר קיים." הוסיף.

בדיון: המחבל חייך, המשפחה זועמת גם על ליברמן

אתמול הגיעו בני משפחת סלומון לבית הדין הצבאי במחנה עופר לדיון על הכרעת דינו של המחבל עומר אל עבד שרצח את יוסף סלומון ואת שני ילדיו, חיה ואלעד, ופצע את רעייתו של יוסף טובה.

המחבל, עומר אל עבד נראה נינוח ומחייך בהתרסה. ממול ישבו אימו ודודו של המחבל מנסים ליצור קשר עין עם בנם הרוצח כשהוא מפזר חיוכים וגאה בזה.

המחבל שרצח את בני משפחת סלומון בבית המשפט מרוצה. צילום: ערוץ 20
המחבל שרצח את בני משפחת סלומון בבית המשפט מרוצה. צילום: ערוץ 20

שר הביטחון אביגדור ליברמן קרא אתמול לשופטים להטיל על המחבל גזר דין מוות. בני משפחת סלומון מתחו עליו בקורות חריפה: "לא עושים מה שצריך בשביל עונש מוות. בשביל עונש מוות השר ליברמן צריך להרים את הטלפון לפרקליט הצבאי ולבקש גזר דין מוות. אבל ליברמן לא עושה זאת במקום זאת הוא מצייץ… אבל את מה שהוא יכול באמת לעשות הוא לא עושה".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20