בית המשפט העליון דן היום בעתירה לבג"ץ אותה הגישו בני ששלושת בני משפחתם – האב יוסי סלומון, הבן אלעד והבת חיה הי"ד – נרצחו בפיגוע הקשה ביישוב נווה צוף בחודש יולי האחרון.

"נקמה לא תחזיר לנו את החיים שקדמו לרצח". ואביה בבית המשפט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בני המשפחה דורשים כי בית המחבל, עומר אל-עבד, שביצע את הטבח יהרס כולו, ולא רק חלקו כמו שנהרס עד כה. את העתירה לבג"ץ הגיש עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו' המייצג את בני המשפחה בדיון.

"באנו היום לבקש מבית המשפט לתקן את המצב שנוצר ולהרוס את בית המחבל בצורה מלאה. בית המחבל נהרס בצורה חלקית בלבד, בעקבות פרשנויות מוטעות בפסיקות קודמות, במקרים שדומים לאלו", מסרה מיכל סלומון, אלמנתו של אלעד הי"ד, שהגיעה הבוקר לבית המשפט יחד עם , דן לנדאו, כדי לשמוע את תשובת המדינה על החלטה להרוס חלקית בלבד את בית המחבל.

הרכב השופטים. צילום: הלל מאיר, TPS

 

"לא באנו לחפש נקמה. נקמה או כל עונש אחר לא יחזיר לנו את אלעד, יוסי וחיה ואת החיים שקדמו לרצח. באנו לבקש מבית המשפט ליצור הרתעה כזו שתמנע את הרצח הבא ותמנע ממשפחות אחרות להיות במצב שאנחנו נמצאים בו ולחיות בסבל ובכאב רב", הוסיפה סלומון. משפחות שכולות נוספות מגבות את המשפחה בדרישתה להרתעה אשר תביא ביטחון לאזרחי ישראל ותמנע פיגועים נוספים.

בטרם הדיון, אמר עו"ד בלייכר המייצג את המשפחה: "אנחנו רואים את השבר הגדול שיש למשפחות שנפגעו מהטרור, ולכן חשוב לנו לעשות הכל כדי למגר את אותו טרור איסלאמי רצחני". לדבריו, "במקרה הזה, ודאי שהרס הבית היה צריך להיות מוחלט כדי לשדר שהטרור לעולם לא ישתלם. המדינה שגתה ולא הרסה את כל הבית. אנחנו חושבים שזו טעות מהותית וגם טעות משפטית גדולה ואת זה נוכיח במהלך הבג"ץ".

"המדינה שגתה טעות מהותית ומשפטית". עו"ד בלייכר המייצג את המשפחה. צילום: הלל מאיר, TPS

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא