4:06 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > משפחת המסתנן שחוסל בטעות בפיגוע בבאר שבע תובעת לוחם גולני

משפחת המסתנן שחוסל בטעות בפיגוע בבאר שבע תובעת לוחם גולני

הוריו של הפטום זארום הגישו תביעה על סך 2.5 מיליון ש"ח לאחר שבנם חוסל בטעות בתחנה המרכזית בבאר שבע, לאחר שנחשד כמחבל. התביעה הוגשה נגד 7 נתבעים ובהם מדינת ישראל, חברת כוח האדם, קצין הביטחון, חייל ואחרים

הורי המסתנן שחוסל בטעות בפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע לאחר שנחשד כמחבל הגישו תביעה על סך 2.5 מיליון ש"ח נגד שבעה נתבעים, כך פורסם היום באתר 0404. בין השאר בכתב התביעה צוינו מדינת ישראל, חברת כוח האדם, קצין הביטחון בתחנה המרכזית, חייל ואחרים.

החייל, לוחם גולני, הנמצא כעת במהלך שירותו הצבאי וממשיך לשרת כרגיל, אובד עצות. תביעת ענק מרחפת מעליו ובמקביל, הפרקליטות מנהלת נגדו ונגד הנתבעים האחרים תביעה פלילית, שעלולה להסתיים עם ישיבה בכלא.

תיעוד הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע ממצלמות האבטחה

הנתבעים בתיק: מדינת ישראל, חברת כוח אדם המעניקה שירותי אבטחה בתחנה המרכזית בבאר שבע. הנתבע השלישי הוא קצין ביטחון שירה באיתראי במטרה להורגו בעת שסבר כי מדובר במחבל. הנתבע הרביעי, אזרח, אשר על פי התביעה "ביצע לינץ' במנוח". הנתבע החמישי, הלוחם מגולני אשר על פי התביעה "ביצע לינץ' במנוח". נתבע שישי הוא אזרח וקצין בשירות בתי הסוהר שגם לגביו טענה התביעה כי ביצע לינץ' באריתראי.

בתביעה שהוגשה לבית המשפט צוין כי: "עסקינן במקרה קשה ומצער בו המנוח, נתין זר אזרח אריתראי, המבקש מקלט מדיני, אשר מרכז חייו במועד הרלוונטי לאירוע היה בישראל, עבד וגר במדינת ישראל בהתאם לאישור שהייה כדין, שהונפק לו ע"י המדינה.

"מוות מזעזע ומקומם"

"זהו מוות מזעזע ומקומם שיכל להמנע אלמלא התנהגות הרשויות והאמונים על ביטחון הציבור. די לראות כי כל חטאו של המנוח היה בזה שהתהלך בתחנה המרכזית וכשנשמעו יריות מאת המפגע, החל המנוח לנוס כמו יתר העוברים והשבים במקום על מנת לברוח מאזור הירי ולהציל את חייו. כוחות הביטחון שהיו במקום סברו כי המנוח הינו מחבל וזאת מבלי לבדוק שהמנוח החזיק באמצעי לחימה והחלו לירות במנוח בירי מאסיבי של כדורים, שחלקם היו כדורים מסוג "דום דום" – כדורים מהסוג המסוכן והקטלני ביותר אשר מסוגלים לגרום לכאוס ולהרס אדיר לאיברים הפנימיים בגוף האדם. כדורים אלו שנורו לעברו של המנוח חדרו לגופו ופגעו בכל האיברים הפנימיים והסבו למנוח נזק רב.

פיגוע באר שבע 18.10.15

המנוח… החל לזחול בניסיון למצוא מסתור, ברם, למרום הגיע קצין הביטחון של התחנה המרכזית והחל לירות מספר כדורים במנוח שלא היווה סכנה ולא היה חמוש וזאת במטרה להורגו". הנתבע 3 (קצין הביטחון) נהג ברשלנות בכך שלא ביצע נוהל מעצר ולא זיהה כי המנוח אינו חמוש וכיוון ישירות לגופו ולא לרגליו".

באשר לנתבעים 4-7, צוין בכתב התביעה כי, "ניתן רק לנסות ולדמיין מה עבר בראשו של המנוח דקות לפני שנגאל מייסוריו ונפח את נשמתו כשראה את השטנה בעיניהם של מבצעי הלינץ', אשר חבטו במנוח ללא הרף בעזרת ספסל וכל הבא ליד וריטשו לכדי עיסת דם ובשר את מה שהיה פעם פרצופו".

ביחס ללוחם גולני, צוין בתביעה כי, "סמוך לאחר הטחת הספסל במנוח, הגיח הנתבע 5 כשהוא לבוש מדי צה"ל ובעט במנוח בחוזקה בפלג גופו העליון בכוונה לגרום לו חבלה חמורה ו/או להורגו".

ההליך הפלילי המתקיים כעת נגד נתבעים 4-7 הוא קריטי. באם יימצאו אשמים, הרי שהתביעה האזרחית תוכל להתקיים על בסיס ההחלטה כי הם אשמים.

חבריו של הלוחם סיפרו לחדשות 0404 כי הוא, "מרוסק ושבור". החברים סיפרו כי הלוחם שמע יריות, דרך את נשקו ומיהר לתוך התחנה המרכזית כדי לעזור לנטרל את המחבל ולמנוע פגיעה באזרחים: "יש כאלה שפשוט ברחו מהמקום, גם חיילים ברחו, אבל הוא לא חשב פעמיים וכמו לוחם אמיתי מיהר פנימה, סיכן את החיים שלו רק כדי להציל אחרים ולבסוף הורסים לו אותם בבית המשפט".

החברים הוסיפו וסיפרו: "הוא ראה שהאריתראי – אותו חשב למחבל, עדיין חי והוא בעט בפלג גופו העליון כדי לוודא שהוא אכן מנוטרל ולא יכול לקום יותר ובשביל המעשה האמיץ הזה, הוא עלול להשלח שנים לכלא, לחטוף תביעה שתסבך אותו להמשך חייו ולמעשה תגמור אותו כבר בגיל צעיר".

"אי אפשר לקבל תביעה כזאת. אי אפשר להבין מדוע אף אחד לא מתעורר ועושה סדר בדברים האלה. למה חיילים צריכים לעמוד לדין בזמן שהם מגנים על החיים שלנו"?, שאלו החברים.

עו"ד אייל פלטק לחדשות 0404: "נאבק על חפותו. חייל שהגיע לזירת פיגוע ובניגוד לכל האחרים חתר למגע מול האיום, לדאבון הלב טעה בזיהוי ובעט במי שחשב למחבל, אשר נורה קודם לכן. החייל המשיך יחד עם שאר כוחות הביטחון לעבר המחבל, כאשר במהלך האירוע הוא טיפל בחייל שנפגע מהמחבל ולאחר מכן נפטר מפצעיו. לחייל הזה מגיע צל"ש – לא תביעה משפטית הזויה".

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עורכת הדין ליסה בלום. צילום מסך מתוך יוטיוב

נשים קיבלו תשלום כדי להאשים את טראמפ בהטרדה

תחקיר של אתר "The Hill" חשף כי במהלך קמפיין הבחירות עורכת דין ידועה גייסה כספים לטובת נשים שלכאורה הוטרדו מינית על ידי נשיא ארה"ב