"מאכזב לראות כי השר האחראי על השבתם של הדר ואורון שאול חזרה הביתה מתעלם במכוון מלציין אותם בראיון שהוא מעניק לכלי תקשורת פלסטיני מרכזי", נכתב בהודעה שפרסמה משפחת גולדין כתגובה לראיון שהעניק שר הביטחון אביגדור ליברמן לעיתון 'אל קודס' בו יצא במסר לארגון הטרור חמאס כי אם יניח החמאס את נשקו, ישראל תסייע לעזה בהקמת נמל תעופה ונמל ימי. "זה מייאש להיווכח עד כמה ליברמן התרכך מאז נכנס לתפקידו – מי שנתן להנייה 48 שעות להחזיר את החטופים והאזרחים מהרצועה רוצה כעת להפוך את עזה לסינגפור".

משפחת גולדין מחוץ לישיבת הקבינט. צילום: פלאש 90
"מי שמצפה לשדרג את התשתיות בעזה יצטרך קודם כל להשיב את הדר ואורון". משפחת גולדין. צילום: פלאש 90

עוד נמסר ממשפחת גולדין, כי "על ממשלת ישראל בכלל ועל שר הביטחון בפרט מוטלת האחריות להפעיל לחץ מתמשך על חמאס בכדי להביא את אורון והדר לישראל ולא לשדר לציבור שהם נשכחו בסג׳עייה ורפיח. אנו מצפים שהשר ליברמן יפנים שמסר של שדרוג רצועת עזה בנמל ימי, שדה תעופה ומתקני התפלת מים ללא תמורה פוגעת באופן חמור בניסיון להשיב את הבנים. המסר ששר הביטחון צריך להעביר לחמאס הוא שבמזרח התיכון אין ארוחות חינם ומי שמצפה לשדרג את התשתיות בעזה יצטרך קודם כל להשיב את הדר ואורון".

כזכור, בראיון הנדיר שהעניק לעיתון 'אל קודס' אמר השר כי "אם חמאס יעצור את חפירת המנהרות וירי הטילים, ישראל תהיה המדינה הראשונה שתעזור בהקמת נמל ימי ונמל תעופה בעזה". הוא הבהיר כי את הדברים הוא אומר על דעתו האישית ולא כעמדת הממשלה. עוד הבהיר כי לישראל אין כוונה לכבוש את עזה או להקים בה ישובים יהודים ומתח ביקורת על חמאס. לדבריו, ארגון הטרור השולט ברצועה מוציא מעל 100 מליון שקלים מדי חודש עבור על פעילות צבאית.

 

ארץ שהפקירה את בניה לזר

גם בשבוע שעבר, ביום השנה להשבתו של גלעד שליט, ביקר אב המשפחה פרופ' שמחה גולדין את ההתנהלות בנוגע לגופות הבנים. במסגרת טיול 'בשביל החיוך' לזכרו של הדר גולדין הי"ד, אמר כי ההנהגה בישראל "הפקירה את בניה לזר". בדבריו שנשא בסופו של המסלול, סיפר שמחה גולדין כי צלצול הפלאפון של הדר, מאז שהתגייס לצה"ל, היה השיר "אל ארץ צבי", שכל כך אהב. אך הדר לא ידע, אמר האב, כי שורת השיר "עַם אֲשֶׁר לֹא יֶחֱשֶׁה, שֶׁאֶת בָּנָיו לֹא יַפְקִיר לְזָר", אינה כלל מייצגת את המצב כיום.

ארץ אשר הפקירה את בניה לזר. טיול 'בשביל החיוך' לזכר הדר גולדין הי"ד
ארץ אשר הפקירה את בניה לזר. טיול 'בשביל החיוך' לזכר הדר גולדין הי"ד
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20