בבג"ץ הסתיים הערב (א') הדיון בעתירת בני משפחות המחבלים שביצעו את . השופטים ביקשו מהצדדים להמשיך את המגעים אל תוך הלילה, אם לא יתקבלו הסכמות מחר בבוקר צפוי דיון נוסף.

המחבלים מהר הבית כשעה לפני הפיגוע
המחבלים מהר הבית כשעה לפני הפיגוע

השופט יורם דנציגר אמר כי השופטים מרגישים אי נוחות מדרישת המשטרה שכל משפחה תתן פקדון של 25 אלף שקל כדי להבטיח שההלויות יעברו בשקט. עוד אמר כי דרישת המשטרה לאי נוכחות של התקשורת היא לא ראויה. לדבריו, ההלויות באום אל פאחם אינן דומות להלוויות במזרח ירושלים.

כזכור, מוקדם יותר שלחה המשטרה את רשימת התנאים למסירת גופות שלושת המחבלים מאום אל פאחם שביצעו את הפיגוע בהר הבית וקיום לוויותיהם, כך פורסם ב"ישראל היום".

המשטרה תעדכן את משפחות המחבלים זמן קצר לפני המסירה ותקבע את מיקום הלוויות שקיומן לא יעלה על שעתיים. הלוויות יתקיימו בנוכחות 30 איש בלבד, ללא נוכחות אישי ציבור ותקשורת, ובכפוף למצב הביטחוני בכלל ובירושלים בפרט.

אי נוחות. שופט ביהמ"ש העליון יורם דנציגר. צילום: פלאש 90
אי נוחות. שופט ביהמ"ש העליון יורם דנציגר. צילום: פלאש 90

משפחתו של קצין צה״ל, סגן הי"ד המוחזק בידי ארגון הטרור חמאס בעזה, קראה  בתגובה לראש הממשלה ולשרי הקבינט המדיני-בטחוני שלא לשחרר את גופות המחבלים: "שחרור הגופות לקבורה הוא פרס גדול עבור ארגון חמאס שהיה הראשון שמיהר להתפאר בפיגוע ובתוצאותיו החמורות".עוד הוסיפה המשפחה כי "הנהגת חמאס ניצלה במהלך הימים האחרונים את הפיגוע כדי להצית גל חדש של הסתה ושנאה כלפי ישראל. שיאו של גל זה הוא ברצח של משפחת סולומון בישוב חלמיש".

"ב-1 בינואר 2017 קבע הקבינט כי גופות , המזוהים עם חמאס או שחמאס פרס עליהם את חסותו לאחר ביצוע , לא ישוחררו לקבורה. ההחלטה לשחרר את הגופות מרוקנת מתוכן את כל מאמצי הממשלה בשבועות האחרונים להחזיר ארצה את והדר וכן את האזרחים הישראלים המוחזקים בידי חמאס".

הוריו של הדר גולדין הי"ד, שמחה ולאה גולדין באוהל מחאה מחוץ לבית ראש הממשלה בשנה שעברה. צילום: פלאש 90
הוריו של הדר גולדין הי"ד, שמחה ולאה גולדין באוהל מחאה מחוץ לבית ראש הממשלה בשנה שעברה. צילום: פלאש 90

הערב צפוי להתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני פעם נוספת לקיים הערכת מצב מחודשת בעקבות ההסלמה במצב הביטחוני. הדיון מתקיים לאחר סוף שבוע סוער בו נהרגו שלושה מתפרעים מוסלמים שהתפרעו במחאה על הצבת המגנומטרים בעקבות הפיגוע בהר הבית, ולאחר הפיגוע בחלמיש (נווה צוף) בו נרצחו שלושה בני משפחה בערב שבת ע"י מחבל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.