משפחתו של חלל צה"ל, סגן הדר גולדין הי"ד, פנתה הערב (ד') לראש הממשלה ולשר הביטחון בדרישה כי הממשלה תפעל ליישום ומימוש החלטות הקבינט המדיני-בטחוני מיום ה-1 בינואר 2017.

המשפחתה פנתה באמצעות עורכי הדין אביעד הכהן ועודד סבוראי והקליניקות המשפטיות במכללת ״שערי משפט״ ואמרה כי אם לא יחול שינוי היא תפנה לבג"ץ.

הוריו של הדר גולדין הי"ד, שמחה ולאה גולדין באוהל מחאה מחוץ לבית ראש הממשלה בשנה שעברה. צילום: פלאש 90
הוריו של הדר גולדין הי"ד, שמחה ולאה גולדין באוהל מחאה מחוץ לבית ראש הממשלה בשנה שעברה. צילום: פלאש 90

בישיבת הקבינט ב-1 בינואר השנה הוחלט על שלושה צעדים מרכזיים להפעלת לחץ על חמאס המחזיק בהדר גולדין ואורון שאול ובהם: אי השבת גופות אנשי חמאס או אנשים שלתנועת חמאס יש בהם עניין, הכבדה על תנאי הכליאה והביקורים של אסירי חמאס וצמצום בהיקף כניסות ״לצרכים הומניטריים״ של תושבי רצועת עזה לישראל.

"למרות שהחלטות אלה נתקבלו  כבר לפני מספר חודשים", נכתב בפנייה, "בפועל לא נעשה כמעט דבר בעניין זה, וההחלטות נותרו כאמירות ריקות וחלולות שאין מאחוריהן דבר. הנכם נדרשים לפעול, ללא דיחוי נוסף, ליישום ומימוש ההחלטות שקיבל הקבינט".

עוד דורשת המשפחה כי ממשלת ישראל תודיע לפחות 72 שעות מראש על כל כוונה להשיב גופות של אנשי חמאס או גופות של מחבלים שהחמאס מעוניין בהם. לדבריהם, במהלך חצי השנה האחרונה הוחזרו כ-30 גופות מחבלים מבלי שניתן למשפחה ולקליניקות הזכות להתנגד ולמצות את זכויותיהם המשפטיות בעניין.אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20