הפטריוטים דנים בדברי יעלון נגד הלוחם

משפחתו של הלוחם אלאור אזריה, המואשם בהריגת מחבל מנוטרל, מאשימה את הרמטכ"ל גדי איזנקוט בהתערבות במשפט – יממה לפני מתן הכרעת הדין. "ערב לפני הכרעת משפטו של אלאור אזריה מוצא מקום הרמטכ"ל עוד פעם להתערב בצורה בוטה, ואומר שילד בן 18 שמתגייס הוא לא הילד של כולנו", אמרו במשפחה. "באמירותיו הרמטכ"ל כופר במשוואה הברורה – לפיה אנחנו שולחים את היקר לנו מכל, מתוך אמונה שהוא מופקד בידי המפקדים הראויים לכך", הוסיפו. לדבריהם, "הכרעת הדין מחר היא לא רק של אלאור אזריה, אלא של כל החיילות והחיילים – האם הצבא יעמיד את שלומם בראש סדר העדיפויות או שפני הצבא השתנו?".

מוקדם יותר היום (ג') התייחס איזנקוט לחקירות הפנימיות בצה"ל, ברקע הכרעת הדין במשפטו של החייל אלאור אזריה שתתקיים מחר. "הבלבול שחל בשיח בחברה הישראלי בין גבר ואישה בן 18 לבין הילדון של כולנו שהתבלבל ונחטף או…זה שיח שפוגע בדרישה שלנו מחיילי צה"ל. בדברים הבסיסיים ביותר". את הדברים אמר ביום עיון לזכרו של הרמטכ"ל אמנון ליפקין שחק.

עוד אמר הרמטכ"ל כי "אנחנו בוחרים לעשות הפרדה בין השיח הפיקודי לציר החקירה", והוסיף כי הוא מודע "לשיח הציבורי ולשיח האינטרנטי הער", אך הדגיש כי "על מפקדי צה"ל לבחור בצד המקצועי והפיקודי".

איזנקוט סיכם את דבריו ואמר כי הוא דורש מחיילי הצבא לפעול לפי עיקרון 'סוף מעשה במחשבה תחילה'. "אני דורש מחיילי צה"ל ומהמפקדים לפעול לפי סוף מעשה במחשבה תחילה, להקדיש מחשבה למה הדבר הנכון לעשותו, ואותו לבצע בנכונות ובנחישות יחד עם ההבנה שלא מובנת בידי חלק מהפרשנים וחלק מהציבור – שיש בתי דין שמחפשים לעשות צדק".:עוד באותו נושא