למרות הקירות הרבים בהם נתקלו קרוביו של אברה מנגיסטו בניסיונותיהם להחזירו הביתה, משפחתו לא מתייאשת. אתמול מלאו 1,500 יום לשבי ברצועת עזה. אחותו, , פרסמה לקראת המועד סרטון עם פנייה לעם ישראל: "תעלו פוסט לרשתות החברתיות עם ההאשטג #אחי_לא_שכחנו_אותך".

תמונה: חן בן שושן

 

"לא ראיתי את אחי 1,500 ימים", אמרה אלמנש בסרטון שפרסמה. "מאז ספטמבר 2014 לא קבלנו שום אות חיים ממנו. אחי נכנס לעזה בלי שהיה מודע למעשיו בשל לקות נפשית". לדבריה, "מגיעה לו חמלה, טיפול רפואי והוצאתו מכל משוואה ושיח ביטחוני. זה מקרה הומוניטרי של אדם חסר ישע, והעולם שותק".

אלמנש הוסיפה כי "אנחנו כאן כדי להפסיק את השתיקה, אבל לא נוכל לגרום לעולם לפעול למענו בלי עזרתכם. אנחנו זקוקים לסולידריות שלכם, להצטרפות שלכם לזעקה".

"בשם כל האחים של אברה, אני מבקשת שביום שלישי, 16/10 בשעה 15:00, תעלו פוסט לרשתות החברתיות עם ההאשטג #אחי_לא_שכחנו_אותך", ביקשה.

מאוחר יותר התקיימה הפגנה הזדהות בגשר המיתרים בירושלים, גם היא תחת הכותרת 'אחי לא שכחנו אותך'.


כזכור, ב-2014 חצה אברה מנגיסטו את גדר המערכת שברצועת עזה, הנעדר מתמודד עם מחלת נפש שהתפרצה בין היתר בעקבות מות אחיו. רק לאחר התערבות של ח"כ פנינה תמנו שטה, הגיע מפקד אוגדת עזה לפגוש את המשפחה שלטענתם הממשלה לא פועלת כמצופה ממנה.

אפרת שער

אפרת שער:עוד באותו נושא