"הפסקנו לשתוק- מתחילים בפעילות ציבורית להשבת אברה מנגיסטו" – כך הכריזו היום בני משפחת מנגיסטו, בעת התכנסות השדולה להשבתו של אברה מנגיסטו. יו"ר השדולה ח"כ ד"ר אברהם נגוסה (הליכוד), סיפר כי עד כה בני המשפחה, הפעילים והוא פעלו בשקט על מנת לתת לממשלה לעשות את עבודה אך הוסיף "סיימנו לשתוק. האחריות היא בראש ובראשונה על ממשלת ישראל ועליה לפעול באופן מיידי לעצירת ביקורי משפחות חמאס בכלא בישראל והפסקת הסיוע ההומניטרי לאנשי הארגון. לא ייתכן שאגרנש ואיילין לא יזכו לדעת האם בנם בחיים בעוד משפחות של רבי מחבלים מהחמאס זוכים לביקורים של קרוביהם בסיוע ישראלי." ח"כ נגוסה גם ביקר את ארגוני זכויות האדם וציין כי "אם ארגוני הזכויות פועלים רק למען רווחת תושבי עזה ולא מתייחסים לאזרח חולה שמוחזק שם אז זכויות אדם זה כנראה לא מה שמעניין אותם".

בני משפחת מנגיסטו ו"כ אברהם נגוסה. היום בכנסת.
בני משפחת מנגיסטו ו"כ אברהם נגוסה. היום בכנסת.

אילן מנגיסטו אחיו של אברה ביקר את פעילות הממשלה ואמר כי השבת אברה מנגיסטו לא בסדר העדיפויות שלה, "עשינו טעות ששתקנו עד היום. איפה האחריות והחובה המוסרית? הכאב וחוסר הודאות שלנו לא ניתן לתיאור, לא פשוט לראות את אמא בוכה כל הזמן". אגרנש מנגיסטו, אמו של אמרה "מביאים אוטובוסים עמוסים במשפחות חמאס לבקר את ילדיהם בכלא בעוד שכבר שלוש שנים אין מידע לגבי הבן שלנו.", אביו של מגיסטו, איילין הוסיף: "היינו שמחים שראש הממשלה רק יגיע לדיון ויגיד שלא שכח את הבן שלנו. אנחנו לא דורשים שהמדינה תעשה מעבר ליכולתה, אבל כן רוצים לדעת שהמדינה עושה כל שביכולתה".
יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין מסר : "אישרתי את הקמת השדולה ברגע שח"כ נגוסה פנה אליי, יש לנו מחויבות מלאה להדר גולדין ואורן שאול– אך אסור לאפשר למקרה מנגיסטו להפוך לעניין שולי ואסור לתת לו לרדת מסדר היום. זה מקרה הומניטרי ממדרגה ראשונה שיש לטפל בו."עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20