שר הביטחון מעכב את החקיקה לקיזוז המשכורות למחבלים: כך תוקפים בארגון נפגעי הטרור , וטוענים כי על אף שהצעתו של ח"כ אלעזר שטרן לקיזוז משכורות המחבלים ממתינה לאישור הממשלה, היא אינה ממהרת לאשרה, כך פורסם הבוקר ב"ישראל היום".

"לא יתכן שבשל שיקולי קרדיט ושיקולים פוליטיים ולא ענייניים יטורפד חוק כל כך דחוף והכרחי", אמרו בארגון, והזכירו כי וועדת החוץ של הקונגרס כבר אישרה את הצעת החוק המקבילה בארצות הברית, חוק טיילור פורס.

במכתב ששלחו לחברי הקבינט ויו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן הזכירו כי ליברמן לא מפעיל את שרצחו, זאת על אף שהדבר נתון בסמכותו כשר הביטחון.

עוד הוסיפו כי הצעת החוק של ישראל ביתנו לעונש מוות למחבלים אינה אלא ספין. האב השכול רון קרמן אב שכול אמר כי: "זהו עוד ספין על גבם של נפגעי הטרור, הפעם לא לצורכי בחירות, אלא לגרום לציבור תחושה כאילו היעדר חוק הוא זה שלא מאפשר לליברמן לפעול".

שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

כזכור, הפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל שרון אפק, הודיע כי לא יבקש להטיל עונש מוות על המחבל שרצח את שלושת בני משפחת סלומון מנווה צוף, זאת על אף שראש הממשלה נתניהו עצמו הודיע כי הוא תומך בענישה מסוג זה.

מלשכתו של שר הביטחון ליברמן נמסר בתגובה: "שר הביטחון מוקיר את בני המשפחות השכולות והיה הראשון שהניח על שולחן הכנסת הצעת חוק עונש מוות למחבלים, שטורפדה למרבה הצער בידי כל סיעות הבית למעט . עם מינויו לשר הביטחון הניח את אותה הצעה גם על שולחן הקבינט ועל שולחן הכנסת. השר ליברמן עומד כיום בראש עבודת מטה גדולה לשלילת כספים ממחבלים. צר לנו על ההתעלמות מהעובדות ועל חוסר ההבנה. במדינת ישראל שר ביטחון אינו יכול להנחות בתי דין צבאיים כיצד לפסוק".:עוד באותו נושא