4:35 23/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > משפחות שכולות הגישו תביעה נגד טוויטר

משפחות שכולות הגישו תביעה נגד טוויטר

משפחות נרצחים מפיגועי טרור באירופה תובעות את הרשת החברתית טוויטר בטענה שהמדיה משמשת כפלטפורמה להסתה. "כתב התביעה חושף קשר ישיר בין טוויטר לטרור"

הסוף להסתה ברשתות החברתיות? משפחות שכולות בבלגיה ובצרפת הגישו בצוותא עם הארגון הישראלי "שורת הדין" כתב תביעה נגד הרשת החברתית טוויטר. לטענת התביעה, ארגוני טרור משתמשים ברשת על מנת להפיץ חומרי הסתה לרצח.

חממת טרור? מתוך 'כלכלי בלילה' (ג')

עורכת הדין ניצנה דרשן-לייטנר, נציגת המשפחות ויו"ר ארגון "שורת הדין", הפנתה אצבע מאשימה להנהלת טוויטר שלא פעלה נגד ההסתה שנעשתה בקרב הרשת. "זוהי התביעה הראשונה המעלה על נס ומתעדת בפירוט כיצד נטלה טוויטר את תפקיד המפתח שלה בהפיכת דאע"ש לארגון הטרור האימתני ביותר בעולם כיום, וכיצד דאע"ש השתמשה באופן ייחודי בטוויטר בהקשר לשניים מהפיגועים הקשים ביותר באירופה בעת האחרונה", אמרה דרשן-לייטנר.

%d7%a9%d7%95%d7%a8%d7%aa-%d7%94%d7%93%d7%99%d7%9f
ניצנה דרשן-לייטנר. צילום: פלאש 90

בתוך כך, יו"ר שורת הדין אמרה כי טוויטר בשונה ממדיות חברתיות אחרות, בחרה במודע להתעלם מהנעשה. "בהשוואה למדיות חברתיות מקבילות, דווקא טוויטר מכולם, עמדה על סירובה העיקש לנתק את שירותיה עבור טרוריסטים, בהצהירה כי "על הצייצנים להמשיך ולצייץ בלי הפרעה", אף שמשמעותן הישירה היא רצח המוני של בני אדם. כתב התביעה חושף קשרים ישירים בין טוויטר ובין הטרור, וכאשר הצדק ייעשה במקרה הזה, זה יכריח את טוויטר, לצד אחרים, להפנים שתמיכה בטרור אינה משתלמת".

כתב התביעה מכיל צילומי מסך, תכני הסתה, הפחדה ואלימות שארגוני טרור הפיצו תחת הרשת, בפרט ארגון המדינה האיסלאמית.

פרטים נוספים הערב ב"כלכלי בלילה" ב-23:00.

ארגון שורת הדין זכה בלמעלה ממיליארד דולר מתביעות נגד רשתות חברתיות

%d7%94%d7%a1%d7%aa%d7%94-%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%a1%d7%91%d7%95%d7%a7
הסתה לרצח שהתפרסמה ברשתות החברתיות

בשבוע שעבר, ארגון "שורת הדין" תבע את הרשת החברתית "פייסבוק" מסיבות דומות. כמו כן, הארגון תבע את פייסבוק מספר פעמים בעבר, וזכה בסכומי עתק.

"מדהים לגלות שאחרי רצח של קרוב ל-30 ישראלים מאז אוקטובר, המונעים מהסתה פרועה ברשתות החברתיות, פייסבוק ממשיכה להתעלם מההסתה לאלימות נגד ישראלים, בשעה שהיא מראה כי היא מסוגלת ויכולה להסיר הסתה כשהיא מחליטה לעשות כך. אנו דורשים שפייסבוק יתחילו למנוע את ההסתה הפלסטינית לטרור מעל דפיה, תיעזר בטכנולוגיות המתקדמות שלה כדי לאתר ולהוריד קריאות לרצח ישראלים, וינטרו תמונות וקטעי וידאו המעודדים מעשי טרור כנגד יהודים", אמרה ניצנה דרשן-לייטנר.

 

 

 

 

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

1

"גורמים ביהדות התורה רואים בעין לא טובה את החרפת הטון של ליצמן"

האם העבודות ברכבת בשבת יורידו את הקואליציה מהפסים? הפרשן חיים גריידינגר ל'היום הזה': "לא כל כך מבינים מדוע זה הנושא שבגללו הציבור החרדי צריך לפרוש מהקואליציה"