משפחות דהן ועופרים, שיקיריהן נמצאים על 'ספינת הקורונה', מבקשות ממדינת ישראל: הוציאו את בני משפחתנו מהספינה והביאו אותם לישראל בהקדם.

"גם לנו כמשפחה חשוב שאף אזרח ישראלי לא ידבק בקורונה אך בספינה הסיכויים שלהם להדבק גבוהים וכל הזמן נדבקים נוסעים נוספים", מסרו המשפחות. "אנו מבקשים ממדינת ישראל – הבטיחו לקיים את דברי שר הבריאות שחולים יקבלו עדיפות לקבל טיפול רפואי בישראל והעלו את כל הישראלים לטיסה ישירה לבידוד בישראל".

בני המשפחה של הישראלים שבספינה הזכירו את פינוי האזרחים האמריקניים מהספינה: "ארצות הברית הטיסה מאות מאזרחיה שהיו על הספינה בחזרה למדינתם כולל אלו הסובלים מהקורונה והם כולם מטופלים במדינתם בהתאם. קנדה, הונג קונג, איטליה ואוסטרליה בדרך לפעולה דומה. אנו מבקשים ממדינת ישראל שכך תפעל עם אזרחיה הנצורים העלולים להידבק מאחרים בכל רגע".

בתחוך כך, החלה ההיערכות בישראל לקליטת האזרחים הנמצאים על "נסיכת היהלום".

שר הבריאות ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הנחו את המרכז הרפואי שיבא להתחיל היערכות לקליטת הישראלים עם הגעתם ארצה.

הנוסעים ייקלטו בשיבא ביחידה נפרדת, שתאויש על ידי צוות ייעודי. עם זאת, במהלך שהיית המטופלים ביחידה הייעודית, ימשיך המרכז הרפואי שיבא בפעילותו השוטפת, וזאת תוך הפרדה מלאה – פיזית ותשתיתית – ממתחם הבידוד.

השר ליצמן: "אנחנו עובדים בתיאום עם שלטונות יפן, משרד החוץ וכל גופי החירום במדינה על מנת להשיב ארצה את הנוסעים על הספינה בשלום, נעשה זאת תוך הקפדה יתרה על בריאות אזרחי מדינת ישראל והפקדה על בריאות הנוסעים. הנחיתי את בית החולים להערך למהלך הלוגיסטי המורכב".

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן: "כל הטיפול בהבאת הנוסעים מהספינה הוא אירוע לוגיסטי ורפואי מורכב וזה מבחינתי המקום להודות לכלל הגופים שלוקחים בכך חלק. לכלל חברות הביטוח מגדל, הראל, כלל ופספורטכארד שחכרו את המטוס ומסייעים בהבאתם של הנוסעים. כמו כן למד"א שיערך בשדה התעופה להסיע אותם לשיבא לבידוד ולבדיקות רפואיות. אנו מודים גם לשאר גופי החירום עובדים בתיאום מלא עמנו וסייעו להוביל מהלכים שמנעו עד כה את כניסת הנגיף לישראל. נמשיך לפעול בהנחת עבודה שהנגיף בישראל תוך שמירה מירבית על ערך בריאות הציבור".

פרופ' אלחנן בר-און, מנהל המרכז לרפואת אסונות בשיבא: "המומחיות שלנו היא בהובלה ובטיפול במשימות חירום לאומיות, וכך נעשה גם במקרה זה – במקצועיות ובאחריות".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.