אחרי כמעט חמש שנים, הרשויות בארצות הברית ופקיסטן דיווחו היום כי משפחה אמריקאית- קנדית הכוללת זוג ואת שלושת ילדיהם שנולדו בשבי שוחררה משביה בפקיסטן במסגרת משא ומתן. כך דווח היום (חמישי) בסוכנות הידיעות 'רויטרס'.

קייטלן קולמן האמריקנית ובעלה הקנדי ג'ושוע בויל נחטפו בזמן שערכו טיול תרמילאים באפגניסטן במהלך 2012 על ידי ארגון הטרור חקאני המזוהה עם הטליבאן. לא נמסרו מטעם הפקיסטנים והאמריקנים פרטים נוספים על מהלך השחרור.

קייטלין קולמן ומשפחתה ששוחררה משבי הטליבן. צילום מסך
קייטלין קולמן ומשפחתה ששוחררה משבי הטליבן. צילום מסך

 קולמן בתה-34 הייתה בהריון בעת שנפלה בשבי ובוידאו שפורסם על ידי הטאליבן בדצמבר נחשף כי לזוג נולדו ילד נוסף בזמן ששהו בשבי. בהודעות הרשמיות שפורסמו היום, נחשף כי לזוג נולד גם ילד שלישי.

ב"פוקס ניוז" דווח כי בויל מסרב לחזור הביתה בטיסה במטוס אמריקני, מפני שהוא חושש שייעצר. בויל היה נשוי בעבר לאחותו של עומאר חאדר – אזרח קנדי שהיה כלוא בגוואטנמו ביי במשך עשר שנים לאחר שנעצר במהלך חילופי אש במתחם של אל קעידה באפגניסטן.

גורמים בכירים בארצות הברית העריכו כי ישנה סבירות נמוכה למעצר כזה. על פי 'פוקס ניוז' נכון לצהריי חמישי המשפחה שהתה עדיין בפקיסטן ועל פי פרסום בסוכנות הידיעות AP בני הזוג מעוניינים לשוב לקנדה בטיסה מסחרית.

בסרטון שפורסם מטעם הטאליבן בדצמבר בשנה שעברה נראית קולמן לצד בעלה ושניים מילדיהם כשהיא אומרת: "אנחנו מחכים מאז 2012 שמישהו יבין את הבעיות שלנו ואת הסיוט הקפקאי שבו מצאנו עצמנו, אנחנו מבינים ששני הצדדים שונאים אותנו ותכוונים לעזוב אותנו ואת שני ילדינו ששרדו בתוך הבעיות האלה".

"ילדיי חזו באמא שלהם מחוללת, אנחנו מבקשים שמהיאותבמהלך השנה הרביעיתשלנו בכלא, ממשלותשני הצדדים להגיע לאיזשהו הסכם שיוציא אותנו לחופשי".

קולמן פנתה בסרטון גם לנשיא ארצות הברית היוצא דאז אובמה, וגo לנשיא הנכנס טראמפ וביקשו מהם לסייע בשחרורם.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא