הפרות סדר אלימות בגבול הרצועה, לפני זמן קצר. צילום: תקשורת ערבית

 

הפרות הסדר האלימות נמשכות בחמישה מוקדים לאורך בהן משתתפים כ-10,000 פלסטינים.

בשעות האחרונות אירעו מספר ניסיונות לפגיעה במכשול הביטחוני ולחצייתו ובהם הנחת מטען באזור קרני שהתפוצץ ושילוח עפיפון ועליו בקבוק תבערה.

אירועים אלה נוספים לניסיונות פיגוע מהשעות האחרונות, ובהם זריקות מטענים, בקבוקי תבערה וחבלה במכשול בטחוני. כוחות צה”ל ממשיכים להשתמש באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש.

 

צילום: תקשורת ערבית

 

בשעות הבוקר אירעו מספר ניסיונות לפגיעה במכשול הביטחוני ולחצייתו. כמו כן בוצעו מספר ניסיונות פיגוע בהם זריקת מטען, בקבוקי תבערה וחבלה במכשול בטחוני. כוחות צה”ל משתמשים באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש.

מדובר צה”ל נמסר כי צה”ל לא יאפשר פגיעה בתשתיות הביטחון והגדר המגנות על אזרחי ישראל ויפעל מול מתפרעים אלימים ומחבלים המעורבים בכך.

כמה אלפים של פלסטינים הגיעו לחמישה מוקדים בגבול רצועת . עד כה ישנם אירועים של השלכת בקבוקי תבערה, הצתה של דגלים, יידוי אבנים והבערת צמיגים. כוחות צה”ל פרוסים בכל המוקדים ומגיבים באמצעים לפיזור הפגנות כמו גז וכדורי צלפים בירי חי לעבר מספר שהתקרבו לגדר.

דובר צה”ל בערבית אביחי אדרעי כתב הבוקר (שישי) בטוויטר כי ארגון הטרור חמאס הודה כי יהיה שימוש בבקבוקי תבערה בהפגנות. לדבריו, “חילול יום השישי המקודש בטרור הוא כפירה, נוכח כוונות אלימות אלה צה”ל שב ומזהיר מהתקרבות לגדר הביטחונית. אל תרשו לחמאס לנצל אתכם לביצוע הפרות כי אתם אלה שתשלמו את המחיר”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.