בשל תלונה על מאמר מלפני 33 שנה שכתב, הודיע סמנכ"ל התקשורת של חברת התעופה בואינג ניל גולייטלי, כי הוא מתפטר וזאת חצי שנה בלבד לאחר שנכנס לתפקידו. את המאמר כתב בעת שהיה טייס בחיל האוויר של ארה"ב, ובו טען שנשים אינן צריכות לשרת בתפקידים קרביים.
במאמר שכותרתו "No Right to Flight", מדצמבר 1987 כתב גולייטלי כי: "הכנסת נשים לתפקידי לחימה תהרוס את ההגמוניה הגברית בכל הקשור ללחימה." וש " מוקד הדיון אינו האם נשים יכולות לירות בנשק, לרדוף אחרי מיגים, או לנהוג בטנק. הכנסת נשים לתפקידי לחימה תהרוס את ההגמוניה הגברית בכל הקשור ללחימה, ואת הדבר הנשי למענו הגברים נלחמים – שלום, בית, משפחה."

במכתב הפיטורים שכתב לסגל חברת בואינג התנצל גולטיילי על מה שכתב, לפני 33 שנה כאמור. הוא כתב: "המאמר שלי היה תרומה מצערת של טייס בן 29 בזמן המלחמה הקרה לדיון שהתנהל באותו זמן. הטיעון שלי היה שגוי בצורה מביכה ופוגעני. המאמר אינו משקף את מי שאני, אך יחד עם זאת החלטתי לפרוש מתפקידי למען האינטרס של החברה." עוד הוסיף, כי הדרת נשים באותה תקופה היתה "מדיניות ממשלתית וקיבלה תמיכה רחבה בחברה, אך גם היתה שגויה".

התפטרותו מצטרפת לשורת פיטורים ואי מינוי לתפקידים בשל אמירות שעד זמן לא רב היו לגיטימיות ונראו כדבר המובן מאליו. התפטרות זו היא שיא חדש במה שנוגע למחיר שאדם צריך לשלם ביחס לזמן שעבר מאז שנאמרו הדברים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.