חקירת הטבח בלאס וגאס: המשטרה המקומית הודיעה אתמול (שני) כי על פי מידע חדש שעלה במהלך החקירה, הרוצח סטיבן פאדוק ירה במאבטח במלון שש דקות לפני שהתחיל בירי האינטנסיבי מחלון חדרו, שהוביל למותם של 58 בני אדם כך דווח ב- CNN. הדיווח סותר באופן חד את סדר הפעולות של פאדוק כפי שהוצג בתחילה על ידי המשטרה.

היורה בלאס וגאס, סטפן פאדוק (64) עם הסייענית המבוקשת, מרילו דנליי
סטיבן פאדוק 

בשבוע שעבר הודיעו הרשויות כי פאדוק, שהמניע למעשיו טרם הובהר, כי השוטר שנורה – ג'יזס קמפוס – ניגש לחדרו של פאדוק אחרי שהירי כבר החל, והסיט את תשומת לבו של היורה. עוד נמסר אז מטעם המשטרה כי לאחר שפאדוק ירה בקמפוס – דרך דלת חדרו – הוא הפסיק לירות לעבר הקהל.

צוות FBI בסמוך לזירת הטבח בלאס וגאס. צילום: רויטרס
צוות FBI בסמוך לזירת הטבח בלאס וגאס. צילום: רויטרס

כעת אומר השריף המנהל את החקירה ג'וזף לומברדו כי קמפוס נורה ברגלו בשעה 21:59 (שעון ארה"ב)  – כאשר פאדוק התחיל בירי בשעה 22:05. לפי הרשויות, פאדוק המשיך בירי במשך 10- 11 דקות.  כאשר הירייה האחרונה נורתה ב – 10:15. לפי שעה לא ידוע מה גרם לרוצח לחדול מהירי. מכל מקום, כאשר הכוחות נכנסו לחדרו הוא כבר היה מת כתוצאה מירי עצמי.

רובה שנמצא בחדרו של סטיבן פאדוק מבצע הטבח בלאס וגאס. צילום: משטרת לאס וגאס
רובה שנמצא בחדרו של פאדוק צילום: משטרת לאס וגאס

על פי סדר הזמנים הראשוני שנמסר מהמשטרה – שני קציני האבטחה הראשונים הגיעו לחדרו של פאדוק ב 22:17, כאשר דקה לאחר מכן הודיע המאבטח למשטרה שהוא נורה ומסר את מיקום חדרו של הרוצח.

ביום ראשון בלילה דיווחה רשת CBS כי על פתק שנמצא בחדרו של פאדוק נרשמו חישוב הזוויות אליהן יש לכוון כדי לחסל מספר מקסימלי של בני אדם. את הפתק מצאו השוטרים בליל הטבח.

במהלך מסיבת עיתונאים שקיים לומברדו ביום רביעי שעבר, אמר השריף כי קיימות ראיות לכך שפאדוק תכנן במקור לברוח אחרי המתקפה – ולא לבצע התאבדות בזירה. במקביל דווח אז כי המשטרה בודקת כיוון חקירה לפיו פאדוק תכנן בתחילה לבצע טבח מאסיבי בפסטיבל מוזיקה אחר באוגוסט, בעיר אילינוי, בו השתתפו אלפי בני-אדם.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20