פסטיבל האבסורד של נמשך. ההחלטה של המשטרה לסגור את החקירה בנושא אירוע הדקירה של אוהדי על ידי אוהדי מכבי תל אביב בסיום משחק גמר הכדורעף נשים שנערך ברעננה, גרם היום למועדון לשגר מכתב למפכ”ל המשטרה רוני אלשייך. המועדון מבקש מהמפכ״ל להורות על ביטול ההחלטה לסגור את תיק הדקירה.

״דווקא בימים בהם האלימות גואה בכדורגל, בוחרים לסגור תיק שאנו רואים בו ניסיון לרצח, באמתלה של חוסר עניין לציבור. מעשה זה לא ברור ומעניק כתף קרה לנו, מועדוני הכדורגל הרוצים להילחם בנגע האלימות. אנו דורשים ממשטרת ישראל לחזור בה ולא לטאטא את הנושא מתחת לשטיח, שכן מדובר בזילות של חיי אדם, ולפעול בנחישות על מנת למצות את הדין עם העבריינים המכתימים ציבור שלם של אוהדי בישראל״.

רוני אלשיך פלאש 90
מפכ”ל המשטרה, רוני אלשייך. פלאש 90

 

אחרי שמשטרת ישראל אפשרה את מסע ההלוויה המדומה שערכו אוהדי מכבי תל אביב בעקבות ירידתה של הפועל תל אביב לליגה הלאומית, המשטרה ממשיכה לשגר מסרים כי אין לה עניין לטפל בנושא האלימות בספורט. ההחלטה לסגור תיק שהיה בו ניסיון מאורגן לרצח בטענה של חוסר עניין לציבור, הוא שיא שלילי נוסף בקרקס ההזוי של משטרת ישראל.

עם כל הכבוד לכוונות הטובות של שרת הספורט מירי רגב ושרת המשפטים איילת שקד, למשטרת ישראל יש סדר עדיפויות משלה. המשטרה מכבדת את האמירות של השרות אבל מתעלמת בלי בושה מלחקור ברצינות תיקים בנושא בספורט. משטרת ישראל אוהבת תקשורת. המשטרה אוהבת לבצע גלי מעצרים ראוותנים והיא לא שוכחת לעדכן את התקשורת מראש כדי שתגיע לתעד הכל. היא עושה גלים גבוהים ויורדת מהר חזרה מתחת לרדאר.

האלימות בספורט לא תיעלם עד שלא יחליטו למנות שופט מיוחד לענייני ספורט בבית משפט ותוקם יחידה ייעודית במשטרה לטפל בנושא האלימות והגזענות בספורט. אותם חוקרים ויחידות מיוחדות כמו להב 433 שמנהלות חקירות נגד ראשי ממשלה, ראשי ערים, ראשי ארגוני הפשיעה, כנופיות של מבריחי סמים ועוד, אינם יכולים להתייחס ברצינות לאירועי אלימות בכדורגל, בכדורסל או בכדורעף ולא משנה אם מדובר בקריאות גזעניות או ניסיון לרצח. עבורם זה תיק קטן, אירוע נקודתי של אזרחים כביכול נורמליים ולא אנשים מפורסמים בעלי עמדות מפתח בפוליטיקה הישראלית. המשטרה לא תקצור מחמאות בתקשורת מהטיפול באנשים אלה, ולא אלה הסיפורים שיפתחו את מהדורות שמונה בערב.

לה פמיליה. צילום: מתוך פייסבוק
אף אחד לא עוצר את האלימות. ארגון . צילום: מתוך פייסבוק

 

גם שופטי בתי המשפט מתעלמים מהפושעים החדשים שמגיעים אליהם לאולמות. שופטים שדנים מידי יום בתיקים כבדים של רצח, אונס, פרוטקשן של ארגוני הפשיעה ועוד, לא מסוגלים לשלוח לכלא לכמה שנים אוהדי ספורט. עבורם מדובר באנשים שאפשר להסתפק בהרחקתם לחודש או חודשיים מהמגרשים.

שופטי בתי המשפט, כמו הקצינים הבכירים ביחידות החקירה השונות, לא מבקרים במגרשי הכדורגל ולא מכירים את תופעת האלימות אותה מתכננים האוהדים הקיצוניים, בדיוק כמו אירוע פשע שהם מכירים היטב. אותם אוהדים המניעים את תופעת האלימות והגזענות של ארגון ״לה פמיליה״, הם עבריינים לכל דבר, כמוהם אוהדי מכבי תל אביב שהיו מעורבים באירוע הדקירה בסיום משחק גמר הכדורעף וכל האוהדים שזורקים אבנים, קוראים קריאות גזעניות לשחקנים ערבים או צועקים שואה למכבי – כולם פורעי חוק שעל פי החוק בישראל דינם מאסר הפועל. ומה עושים האחראים על אכיפת החוק? עוצמים עיניים.

שרת המשפטים שראויה להערכה רבה על המהפכות שביצעה במשרדה, חייבת להוביל למהפכה שיפוטית בתחום הספורט. שרת הספורט שדואגת להתערב בכל אירוע ובכל תחום, חייבת לנצל את השפעתה כדי לדחוף להקמת אולם דיונים עם שופט ייעודי לענייני ספורט ולהקמת יחידת שתעסוק רק בנושא ספורט. מודיעין משטרתי טוב היה מונע הרבה אירועים מכוערים ומבישים כמו אלה שאירעו בשנה האחרונה. כנראה שעד שלא יתרחש אסון טרגי בספורט הישראלי שום דבר לא ישתנה.

והערה לסיום: ביולי 2016 ביצעה משטרת ישראל מעצרים מתוקשרים של עשרות אוהדי בית״ר ירושלים החברים בארגון ״לה פמיליה״. במשטרה הבטיחו כי הצליחו לחסל את ארגון ״לה פמיליה״ וכי עשרות מראשיו וחבריו ייכנסו לכלא לתקופות ארוכות. כמעט שנה חלפה, ושום דבר לא השתנה. התיק הגדול והמתוקשר, עמוס הראיות המוצקות, הפך לבדיחה. הארגון פועל, מאיים, עובר על החוק כאשר רבים מהעצורים שוחררו, אחרים ספגו עונשים קלילים. משטרת ישראל גדולה בדיבורים, חבל שהיא לא גדולה במעשים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.