המאבק בהתערבות האיחוד האירופי בבנייה במישור אדומים עולה מדרגה: "פורום עוטף ירושלים" משיק משחק חדש התוקף אישית את שגריר האיחוד האירופי בישראל, לאנס פאבורג אנדרסן, תחת הכותרת "לרסן את אנדרסן".

על רקע המשך הבנייה הבלתי חוקית הפלשתינית בשטחי C במימון האיחוד האירופי, הפיצו חברי הפורום סדרת סרטונים המשווים את אנדרסן לחניבעל לקטר.

במשחק הופכים הגולשים לנציגי המנהל האזרחי כאשר עליהם לרסן את אנדרסן ולעצור אותו מבניית בתים לאורך כביש מס׳ 1 בין ירושלים לים המלח. מטרת השחקן היא להניח רסן על פיו של אנדרסן ובכך למנוע ממנו לסייע בהקמת מוקדי טרור פוטנציאליים. כמובן, המשחק מחולק לשלוש דרגות המשתנות על פי מהירות.

למשחק לחצו כאן

לרסן את אנדרסן. צילום: מתוך המשחק
לרסן את אנדרסן. צילום: מתוך המשחק

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי אמרה מעל דוכן הכנסת כי ברחבי יהודה ושומרון ישנם כ-1000 מבנים בלתי חוקיים, מתוכם כ-150 באזור מרחב אדומים על ציר מספר 1 – הציר המרכזי המחבר בין ירושלים לים המלח. ההריסות אינן עומדות בקצב הבנייה. כך השבוע פורקו שבעה מבנים שהוקמו מחדש באתר שנהרס רק לפני חודש.

האירופים והפלשתינים מנצלים בדר"כ את חופשות הפקחים בסופי השבוע ובאחרונה גם ביום העצמאות. עד שהדיווח מגיע לאוזניי הפקחים, המבנים עומדים במקומם וכשאלו מוציאים צו הריסה, ארגוני "זכויות אדם" העובדים עם האיחוד האירופי  עותרים לבג"ץ ומקבלים צו מניעה וכך המבנים הבלתי חוקיים הולכים ומתרבים.

יניב אהרוני רכז הקרקעות של הפורום אומר כי: ״אנדרסן בשם האיחוד האירופי חותר תחת הריבונות ומצפצף על החוק הישראלי. הוא האדם העומד מאחורי הבנייה הבלתי חוקית סביב כביש מספר 1, במטרה לקבוע עובדות בשטח: רצף טריטוריאלי למדינת טרור עתידית. כפי שלא יעלה על הדעת ששגרירי ישראל במדינות אירופה יקדמו שם הקמת מאחזים לפליטים, כך אסור לתת לאנדרסן לקרוא תיגר על מדינת ישראל ולהוביל מהלכים המסכנים את כולנו. נמשיך ונפעל נגד השגריר והאיחוד האירופי עד להסרת האיום הבטחוני והמדיני במרחב אדומים״.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20