20:24 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > משחקי הכס – גרסת פתח תקווה

משחקי הכס – גרסת פתח תקווה

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי הגיע להפגנה נגד היועמ"ש עם שלט מחאה החתום ע"י עמותת זזים שייסדה הקרן לישראל חדשה. אמיר איבגי עושה סדר

מתוך 'היום הזה עם אמיר איבגי, א'-ה' ב-23:00

אם לא די בימים המתוחים שעברו עליו בשבוע שעבר, אז גם תחילתו של השבוע הזה לוותה במתח ובחוסר שינה. "Elections are coming…" (הבחירות מגיעות) שיתף אבי גבאי את עוקביו בפייסבוק. כמו שאתם רואים, גם אני המתנתי בציפייה ובהתלהבות לעונה החדשה של משחקי הכס שתעלה לאוויר מחר לפנות בוקר (כבר כיוונתי שעון)… ועכשיו ברצינות – עברנו הרבה עד כה, אבל המסע שלנו ל"ווסטה רוז" (ממלכת משחקי הכס למי שלא בעניינים) עדיין נמצא בראשיתו. ראשיתו או לא, לגבאי ברור כיצד הוא היה רוצה שהעונה הנוכחית של משחקי הכס שהוא משחק בהם תסתיים, וכדי לוודא שכך יקרה הוא יצא במוצאי שבת לפתח תקווה: אם המושבות, והאמא של כל ההפגנות. ושימו לב מה קורה לגבאי כשהוא נשאל על הפגנה מול ביתו של פקיד ציבור, היועץ המשפטי לממשלה, הפגנה שהוא בא לתמוך בה.

אז גבאי, שבא להפגנה מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה, אומר שהוא בעצם לא בא להפגין נגד היועץ אלה נגד ראשי סיעות הקואליציה – שכידוע לא גרים באותו בית עם מנדלבליט, אבל במשחקי הכס, כמו במשחקי הכס. הכל יכול להיות.

הקרן החדשה? או ליתר דיוק הקרן לישראל החדשה? שוב פעם הקרן? לא יודעים! בואו נברר את העובדות: הנה פרסום חוצות שהוצב לפני כמה חודשים, עם תחילת המחאה נגד מנדליט.

כותרתו: שומר הראש של נתניהו. היועץ המשפטי לממשלה לא יכול להחליט אם יוגש כתב אישום נגד רה"מ נתניהו. מנדלבליט, תשעה את עצמך. חתומה על השלט עמותת זזים. באתר האינטרנט של העמותה גם אוספים חתימות, שמות וכתובות דואר אלקטרוני של תומכים במהלך כזה. עד עכשיו 1,700 חתימות.

אז מי היא עמותת זזים? זזים מעידים על עצמם כקהילת קמפיינים לשינוי חברתי ופוליטי. ארגון מקומי, הפועל יחד כדי להשפיע על סדר היום הציבורי בישראל. הגדרה שלהם. הנה כמה מאנשי הצוות של זזים: יש את שדא, היא עבדה בעבר בתור עוזרת פרלמנטרית ודוברת של חה"כ חנין זועבי וחה"כ עזמי בשארה. זוכרים אותו? ככה כתוב. ויש את יואב שהיה אחראי על הקמפיינים האחרונים של מרצ. ויש גם את  ליבי לנקינסקי. שהיא מייסדת שותפה של זזים. ו… הא. איזה קטע. קוראים לה ליבי ובתפקידה הנוסף היא  סגנית נשיאה לאסטרטגיה בקרן החדשה לישראל. כלומר הקרן לישראל החדשה – ע"פ התרגום מאנגלית.

ויש גם את המילים הנפלאות האלה מאתר האינטרנט שלהם. "יצאנו לדרך בזכות הקרן החדשה לישראל, שנכון לעכשיו היא התורמת העיקרית שלנו. אנחנו גאים בשותפות שלנו עם הקרן החדשה, שבנויה קודם כל על ערכים משותפים ומאפשרת לנו לפעול באופן עצמאי ובלתי מתפשר לקידום הערכים האלו".

אז אלה זזים. נסכם. הרבה פרטים – אבל נורא פשוט: זוזו איתנו לפי הקצב. ליבי שהיא סגנית נשיאת הקרן החדשה, ייסדה גם את זזים, שחתומים על שלט הקורא להדחת מנדלבליט. הם אוספים חתימות, שמות וכתובות דואר של אנשים בקריאה להדיח אותו. אבי גבאי בא בשבת האחרונה, רגע לפני משחקי הכס, להפגין ליד הבית של מנדלבליט, ואומר שהוא לא בא להפגין נגדו אלה נגד ראש הממשלה נתניהו. ונתניהו אמר שההפגנות האלה קשורות לקרן החדשה. כפי שאנחנו נוהגים לומר כאן: אלה העובדות – השאר על אחריותכם.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"