הזעזועים במערכת הפוליטית לא נעצרים: שר הבטחון המודח משה יעלון הודיע הבוקר שלו על התפטרותו מן הכנסת.

"הודעתי הבוקר לראש הממשלה כי בעקבות התנהלותו בהתפתחויות האחרונות, ונוכח חוסר האמון בו, אני מתפטר מהממשלה ומהכנסת ונוטל פסק זמן מהחיים הפוליטיים. בשעה 12:00 אמסור הצהרה לתקשורת בקריה", כך הודיע יעלון בעמוד הפייסבוק שלו.

יעלון הודח מתפקידו במסגרת הסכם הכניסה של מפלגת "ישראל ביתנו" לממשלה. במסגרת ההסכם, אביגדור ליברמן ייכנס לכסאו של יעלון בקריה בתל-אביב. על אף רצונו המובהק של נתניהו להרחיב את ממשלת ה-61, חילופי הגברא במשרד הבטחון נתפס בקרב הציבור כהדחה של הרמטכ"ל לשעבר.

המשבר בין נתניהו ובין יעלון פרץ לאחר הביקורת הציבורית על ההדלפות החוזרות ונשנות מחקירת אלאור אזריה, שחיסל בחברון מחבל מנוטרל. יעלון ביקר בחריפות את הציבור הרחב וקרא להפגנות בעד אזריה "התבהמות", לעומת רה"מ שבחר להתקשר לאביו של החייל.

השיא הגיע בשבוע שעבר, כשיעלון קרא לקצינים הבכירים להביע את עמדותיהם – גם אם אלו סותרות את עמדות המדינאים. רבים ראו באמירה זו קריאה לקצינים לחולל מהפכה צבאית.

מדובר בעזיבה השלישית של חבר כנסת מן הליכוד את המשכן בשנה האחרונה. דני דנון מונה לשגריר ישראל באו"ם, סילבן שלום נחשד בהטרדה מינית וכעת יעלון. אחרי שרן השכל ואמיר אוחנה, יהודה גליק יהיה חבר הכנסת השלישי שייכנס למליאת הכנסת לאחר שנבחר במקום ה-33 בפריימריז של הליכוד.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20