נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שוחח טלפונית עם מלך ספרד, פליפה השישי, היום, יום ראשון, כ"ו באדר, 22 במארס, על רקע משבר נגיף הקורונה העולמי והדיווחים על מאות הקורבנות שגובה הנגיף בכל יום בספרד.

בשיחתם סיפר הנשיא על ההזדהות של הציבור בישראל עם העם הספרדי בעקבות המגפה ועל מפגני הזדהות שמתקיימים בישראל בין ערים תאומות בשתי המדינות כמו תל אביב וטבריה.

הנשיא הודה למלך על שיתוף הפעולה של הרשויות בימים האחרונים בשדות התעופה בספרד, המהווה תחנת מעבר לישראלים הרבים השבים ארצה מדרום ומרכז אמריקה.

בין השניים הייתה שיחה טובה, לבבית וקונסטרוקטיבית. שני המנהיגים העבירו מסר של סולידריות עמוקה ברגעים האלה ושבו ואישרו את הקשרים הקרובים והתמיכה שמאחדים את שני העמים.

בנוסף שוחח הנשיא עם נשיא ארמניה, ארמן סרקיזיאן, ודן עימו בשיתופי פעולה אפשריים ובהחלפת מידע ודרכי ההתמודדות של מערכות הבריאות בשתי המדינות. נשיא ארמניה הודה לנשיא ואמר שארצו תשמח לקבל מידע על דרכי ההתמודדות בהן נוקטים בישראל למיגור המחלה. עוד הוסיף כי זהו מאבק שעל מדינות העולם לנהל יחד. בעקבות בקשת נשיא ארמניה קיימו משרדי הבריאות של שתי המדינות דיוני המשך לשיתוף מידע בהתמודדות עם הנגיף.

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.