בכחול לבן רואים את המנהיגות שמפגין ראש הממשלה נתניהו בניהול משבר הקורונה ומתקשים לפרגן. בשנאתם את ראש הממשלה נתניהו אף בודים שקרים מליבם. אחד השקרים הוא שראש הממשלה ניצל את משבר הקורונה ודחה את משפטו. ראשי כחול לבן חוזרים על כך שוב ושוב, וזאת למרות ששר המשפטים אמיר אוחנה והיועמ"ש מנדלבליט הסבירו כי מדובר בהחלטה של השופטים עצמם.

לא זו בלבד אלא שאף נשיאת בית משפט העליון, אסתר חיות, אמרה כי תקנות החירום נעשו בתיאום מלא עם הנהלת בית המשפט. לדבריה, "בעקבות ההנחיות העדכניות של משרד הבריאות שהובאו לידיעת הציבור במסיבת העיתונאים שקיים ראש הממשלה אתמול, אנו נדרשים היום להיערכות מחודשת. לצורך ביצוע היערכות זו חתם אמש שר המשפטים בתיאום עם הנהלת בתי המשפט על הודעה בדבר החלת תקנות בתי המשפט ולשכות ההוצאה לפועל על דיונים בבתי משפט השלום ובתי המשפט המחוזיים".

אך כל זה לא הפריע ליאיר לפיד ושאר צמרת כחול לבן להמשיך בסינון דף המסרים מהבחירות האחרונות שנתניהו הוא בכלל ארדואן ושראש הממשלה הוא אויב הדמוקרטיה. "אתם כבר לא חיים בדמוקרטיה" קבע לפיד. "הממשלה סגרה את בתי המשפט", הוסיף. דבריו של בכיר כחול לבן באים כאמור בניגוד לדבריה של נשיאת העליון שהתקנות נעשו בתיאום מלא. "אין בישראל רשות שופטת אין רשות מחוקקת יש רק ממשלה לא נבחרת ברשותו של אדם שהפסיד בבחירות(עוד שקר, נתניהו קיבל את מספר הקולות הגבוה ביותר אי פעם וגם מוביל גוש יציב שיש לו סיכויים טובים יותר להרכיב ממשלה). זו לא דמוקרטיה וה-לא דמוקרטיה הזאת מודיעה לכם שאסור לכם לצאת מהבית".

דבריו של לפיד נועדו להאשים את נתניהו בטיפול לקוי במשבר העולמי. כמו כן נראה כי כוונתו של לפיד לשסות את כל אותם האנשים שאסור להם לצאת מהבית בראש הממשלה נתניהו, תוך התעלמות מהעובדה שבכל העולם אנשים נמצאים בבידוד ואף בסגר מלא. יאיר לפיד אף התעלם מהעובדה הברורה לכל איש מקצוע ולכל בר דעת שללא הצעדים בהם נוקטת הממשלה כעת ישנה סכנה ממשית לחייהם של המוני אנשים. לא צריך להפעיל יותר מידי דמיון כדי לתאר מה יקרה ללא "ה-לא דמוקרטיה הזאת" שמודיעה שאסור לצאת מהבית, מספיק להעיף מבט על מה שכבר קורה באיטליה או בספרד.

שקר נוסף שבכחול לבן מתחזקים היטב הוא סביב נושא האמצעים המיוחדים. אמצעים אלו אושרו כדי לעקוב אחר צעדיהם של חולי קורונה מאומתים ועל מנת להזהיר (ולבודד) את כל מי שהיה בקרבתם. צעד זה צפוי לחסוך חיים יקרים של אזרחים רבים. יו"ר כחול לבן ושאר צמרת המפלגה תוקפים שוב ושוב את אישורם של האמצעים המיוחדים ואף ניסו במפלגה השנייה בגודלה להערים קשיים באישור האמצעים, וזאת ככל הנראה משיקולים פוליטיים ציניים וצרים.

מלבד המתקפה הרשמית של בכירי כחול לבן, ישנה גם מתקפת פייק ניוז של גורמים עלומים המפיצים ברשתות החברתיות הודעות זורעות בהלה על כך שבכוונת הממשלה לעקוב אחרי אזרחים, לתעד ולהקליט שיחות ועוד שלל הפחדות שווא.

באחת ההודעות שהופצו נכתב:
"החל ממחר, כללים חדשים לתקשורת:
כל השיחות יתועדו.
כל רשומות שיחות הטלפון מוקלטות.
כל ההודעות והשיחות מ- Whatsapp מוקלטות.
ניטור טוויטר.
ניטור בפייסבוק.
מעקב אחר כל הרשתות והפורומים החברתיים.
כל המכשירים מחוברים למערכות מחלקתיות של שירותי האזנות סתר CDMX ממשלתי.
היזהרו שלא לשלוח הודעות או מידע מיותר בניגוד לחוקים ומוסר.
הימנעו משיתוף מידע סודי עם חבריך וקרובי משפחתך.
ספרו לילדיכם והקפידו מאוד! מאוד!
חשוב להעביר את המסר הזה רק היום,כי ממחר במדינה יש כבר סוג אחר של התבוננות.
לא ייאמן, אבל נכון.
פשוט שלחו אותו היום לכל יקיריכם וחבריכם.
"כל מה שאתה כותב או אומר יכול לשמש נגדך, אפילו כל בדיחה!"
תעבירו למי שלא יודע".

ראש השב"כ, נדב ארגמן הודיע כבר למחרת אישור האמצעים כי: "קבוצה מצומצמת מאוד תעסוק בנושא, המידע לא ישמר במאגרי השב"כ" אך הודעה זו, כמו גם הודעות דומות שהופצו, מטרתן לערער את אמון הציבור בממשלה ובעומד בראשה. הודעה זו יחד עם קריאות של ראשי כחול לבן נגד הוראות החירום עלולות לגרום לזלזול בהוראות, הפצה המגפה ומוות של אזרחים רבים.

ראש השב"כ נדב ארגמן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יש לקוות שקברניטי כחול לבן ישימו סוף סוף את ישראל באמת לפני הכל ויפסיקו עם הדמגוגיה וההפקרות בתקופת חירום מהגדולות בהיסטוריה של מדינת ישראל.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.