חריקות בפסגת מדינות האיחוד האירופי: לפי בכירים באיחוד איטליה מסכלת פרסום הצהרה משותפת על מדיניות הארגון, עד שלא תושג הסכמה כוללת לגבי הטיפול במשבר המהגרים.

הערב (חמישי) בוטלה מסיבת עיתונאים במהלכה היו אמורים להימסר עדכונים על החלטות הוועידה. לפי בכירים באיחוד המדינה שגרמה לביטול ההצהרה היא איטליה, שככל הנראה דורשת ממדינות האיחוד התחייבות לחלוק בנטל קליטת המהגרים האפריקנים המגיעים אל חופיה.

מתאו סלביני. שר הפנים האיטלקי. צילום: רויטרס

סוגיית המהגרים מהמזרח התיכון ואפריקה שמטלטלת את האיחוד עומדת במרכזה של הפסגה, ולפי הערכות, ההסכמים שיושגו בה – או חוסר היכולת להגיע להסכמים – עלולים להביא למשבר פוליטי ביבשת.

הבוקר אמרה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל כי עתידו של האיחוד האירופי תלוי ביכולתו להתמודד עם משבר ההגירה. "לאירופה יש אתגרים רבים, אבל סוגיית ההגירה עשויה להתברר בסופו של דבר כזו שתקבע את גורל אירופה", אמרה מרקל העומדת בראש המדינה שנחשבת למנהיגת האיחוד.

אנגלה מרקל, קנצלרית גרמניה. צילום: רויטרס

איטליה נוקטת לאחרונה מדיניות קשוחה במיוחד בכל הקשור להסתננות מהגרים לשטחה. שר הפנים האיטלקי החדש מתאו סאלביני  שנכנס לתפקידו בחודש שעבר הצהיר ערב השבעתו כי בכוונתו לגרש מארצו חצי מיליון מסתננים. 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא