"תסכים איתי שזה קצת מפתיע שקבענו להיפגש פה…" מציינת בתמיהה מראיינת בפני ח"כ ליכודניק, שקבע להיפגש איתה באחד מיישובי עוטף עזה. המרואיין מביע תמיהה על התמיהה, ולא מבין מה כה מפתיע במפגש באזור המועד לפורענות, על רקע הניסיון הנרחב שלו במערכת הביטחונית במשך שנים רבות. לא היה צריך להמתין זמן רב עד שיצא המרצע מהשק: בניסוח פתלתל מודה המראיינת שמנבחר ציבור, שבמקרה גם , מצפים להיפגש במקום "מגניב" יותר ושישוחח, יעסוק וידון אך ורק בנושא הלהט"בי ואין בלתו.

תסכימו איתי שזה קצת מפתיע, שבשנת 2016, התקשורת הישראלית הכה "נאורה" יוצרת שיח לפיו לא מתקבל כלל על הדעת שנבחר ציבור שאינו גבר הטרוסקסואל יעסוק בביטחון. ואם זו לא הומופוביה ומהסוג הגרוע ביותר, אז מהי הומופוביה?

ח"כ אמיר אוחנה
ח"כ . צילום: פלאש90

לדידה של זו אמור אותו נבחר הציבור, הפושע בימניותו, להישאר בגבולות "אוויטה" בואכה מועדון התיאטרון ולהצדיק את הסטריאוטיפ החד ממדי הידוע בכינויו "הטיקט", לפיו הלהט"בים שייכים לשמאל, וכל פניה ימינה מהמקובל מתייגת אותם כסוטים "בעלי סתירות". בדיוק כפי שתויג ח"כ לאורך כל אותה כתבה מביכה, סטריאוטיפית ובלתי מקצועית במסגרתה, ביקשה אותה מראיינת לשווא ליצוק אותו לתבנית אחת, והופתעה כל פעם מחדש להיווכח, לאכזבתה, עד כמה הח"כ המדובר הוא עמוק, חריף ורב ממדי.

נראה, כי המורכבות שגילתה היה מעל ומעבר להבנתה. לכן את הדיסוננס המעיק שהיא חוותה בכתבה, החליטה לציין בכותרת: "מר אמיר ואדון אוחנה". כאילו יש סתירה בין נטיות מיניות הומוסקסואליות לבין עמדות פוליטיות ימניות. כאילו ששיחות על ושאר דברים ברומו של עולם הן נחלתם הבלעדית של גברים הטרוסקסואלים, רצוי לבנים ושמאלנים. וש"ההומואים ישרתו אותנו בגידופים נגד הממשלה ובמחאות נגד הכיבוש. תודה".

"עכשיו הוא מנסה למצב את עצמו כבטחוניסט", טוענת בראשית הכתבה מי שמנסה למצב את עצמה כעיתונאית, ובין השורות הצופה הנבון חש את מה שלא נאמר במילים: איך הוא בכלל מעז?
במציאות אבסורדית שבה נשים ימניות, היוצאות בכנסת כנגד "האתוס" הפלשתיני, מכונות "בהמות" על ידי אנשי תקשורת, פמיניסטים ונאורים בעיניי עצמם – מה התמיהה, אפוא, שח"כ שהצהיר לפני היבחרו בעבר, ועומד בהבטחותיו בהווה, כי ישמע למשמעת הקואליציונית, מואשם כחוטא לקהילה הלהט"בית שרובה המכריע לא בחר בו? האם זה מפתיע מי מבוחריו של ח"כ אוחנה, מקרב הקהילה הגאה ומחוצה לה, שיש לח"כ המדובר יותר מתחום עניין מצומצם אחד? האם מי מתומכיו באמת ובתמים מאוכזב שהח"כ המדובר, העשיר ברוחו ובנפשו, בקי בנושאים רבים אחרים ברומו של עולם? לא.

סטריאוטיפ. אילוסטרציה. צילום: gratisography
. אילוסטרציה. צילום: gratisography

תקרת הזכוכית נשברת

אז על מה הזעם הנורא?

שבירת ההגמוניה, ניפוץ תקרת הזכוכית, היא זו שעוררה את זעמם של אלוהי הלהט"ב, הבטוחים שהח"כ הוא עבד נרצע שלהם. הם בטוחים שעליו לרקוד לצלילי החליל האדום שלהם ו"להתפכח" "ולשוב" לכור המחצבה הלבן אליו הוא מעולם לא השתייך. כי היכן הם ימצאו מנבחריהם ח"כ או ח"כית שיגיעו אי פעם לאיכויות שלו, לסגולות הנדירות שבו, לאהבה העצומה שהוא מקבל מבוחריו, מכל קצוות הקשת החברתית והמגזרית? אין כאן מקום אלא לנסות ולשתול תודעה כוזבת על כך ששיקר, הונה וסרח.

לשם כך, כל האמצעים כשרים. אוהבי חינם בעיניי עצמם הפיצו פוסטים נוטפי שנאה אודותיו, טוקבקיסטים קהילתיים משמאל המתיימרים להילחם ב"אפליה ובדיכוי" בחרו לכנות אותו בכינויים משפילים, כמו "קוקסינל" או "מתרומם", בהם השתמשו כנגדם ככל הנראה בתקופת בית הספר היסודי, בבחינת מה ששנוא עליהם – בוודאי שיעשו ליריביהם. השוו אותו, ללא בושה, למשתפי פעולה מ"תקופות אפלות" ולא הפסיקו לדבר על אותה "בריחה", כאילו שלא מדובר בתרגיל אופוזיציוני עתיק יומין שנועד להביך את הקואליציה ולהאדיר את האופוזיציה, שרובה לא נכח באותה הצבעה.
מדוע קשה כל כך ליריבים בקהילה ובתקשורת לשמוע שהח"כ, שמסירותו לקהילתו מוכחת ללא הרף, יפעל לקדם את ענייניה בדרכו-שלו? אולי משום שהם מכירים דרך אחת בלבד – הדרך שלהם. אותה דרך בולשביקית נוקשה, המעניקה כיבודים והטבות לאנשי שלומה בלבד. אותו מונופול בלעדי שמנחם בגין ז"ל הצליח לסדוק מעט, אך לא די בכך. אותה מדינה שהעזנו "לגנוב" להם, לאחר שהעם מאס בהם עד קבס.

היכולת הזו של אוחנה להיות פורץ דרך חדשה נוספת לא תישכח ולא תיסלח על ידיהם, אבל היא זו שמחזקת אותו יותר מתמיד. היא זו שמגלה אותו לעוד ועוד תומכות ותומכים, שגם הם חוו על בשרם את ההשפלה הסטראוטיפית על ידי האליטה המתנשאת, החשה כעת את האיום על בשרה על ידי נבחרי ונבחרות ציבור רהוטים, שאינם מתנצלים ואינם נרתעים, ודבקים בדרכם ללא פשרות.

אולי זה באמת מוזר ואולי זה באמת מפתיע את התקשורת, אבל ח"כים מסוגו של אוחנה הם אלו שיחוללו את המהפך האמיתי לו המתינו אני ושכמותי במשך שנים. אותו מהפך שאנו חווים את ראשיתו כעת. מהפך שבזכותו אנו ניצבים בראש מורם ובקומה זקופה, על שלל צבענו ובמלוא הדרנו ובלי להתנצל, שכן בחרנו את הנציג הטוב ביותר שלנו, נציג המגלם עבורנו במלוא מובן המילה, את תחושת הגאווה על כל גווניה. על פחות מזה לא נתפשר עוד.

על אפכם וחמתכם.

20 News

20 News


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.