הצעת החוק '' המקדמת את הסדרתם של יישובים ביו"ש שהוקמו על אדמות מדינה, תעלה מחר (ראשון) לוועדת שרים לחקיקה. ההצעה, פרי יוזמתם של חברי הכנסת (הבית היהודי) ויו"ר ועדת הפנים, (ליכוד), תחייב את הממשלה לסיים את מהלכי ההסדרה תוך שנתיים.

מדובר ביישובים שהוקמו בברכת ממשלות ישראל ובהם גרים אלפי משפחות. לפני כשנה החליטה הממשלה על בניית צוות ייעודי שיהיה כפוף למשרד ראש הממשלה בכדי להסדיר יישובים אלו.

בנוסף, ההצעה תאפשר ליישובים אלו שנבנו על אדמות מדינה, לקבל שירותים מוניציפליים אותם מקבלים שאר תושבי ישראל. נכון לעתה מסיבות משפטיות יישובים אלו מנועים מקבלת שירותים מחברת החשמל, מקורות ועוד. הצעה זו תעניק להם גושפנקה של יישוב מוסדר כך שיוכלו לקבל גם מבחינה משפטית שירותים מחברות וארגונים אלו.

עוד קובעת ההצעה, כי עד אשר יוסדרו היישובים לא יתקיימו פעולות אכיפה של המנהל האזרחי ללא הוראה ישירה של שר הביטחון או ראש הממשלה באישור הקבינט.

כזכור דיווחנו ביום חמישי האחרון כי במהלך ההפגנה מול בית ראש הממשלה בשל המצב הביטחוני אמר אש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן: "אנחנו מצפים ודורשים מראש ממשלת ישראל והשרים לאשר את החוק שיובא לאישור ביום ראשון הקרוב בוועדת שרים לחקיקה, "חוק מרקם חיים" – חוק המסדיר את הישובים השכונות הצעירות ביהודה ושומרון. אנחנו כאן כדי לא לעזוב לעולם".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.