שעות לאחר שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התבטא בחריפות נגד ראשי המדינות החברות בברית נאט"ו במהלך פגישתם השנתית בבריסל, הגיבה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל לדברים.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בוועידת נאט"ו. צילום: רויטרס

 

"חוויתי בעצמי את החיים בגרמניה שנשלטה על ידי ברית המועצות", אמרה מרקל שגדלה בחלקה המזרחי של גרמניה, "ואני מאוד שמחה שכיום אנחנו מאוחדים תחת משטר חופשי בתור הרפובליקה הפדרלית של גרמניה. כך, אני יכולה לומר שאנחנו קובעים את המדיניות שלנו בעצמנו ומקבלים את ההחלטות שלנו בעצמנו וטוב שכך".

זוהי אינה הפעם הראשונה בה טראמפ מותח ביקורת על התנהלות הארגון. במהלך קמפיין הבחירות שלו תקף טראמפ את הארגון, וגם לאחרונה במהלך פסגת ג'י 7 כינה את הברית "רעיון גרוע". עיקר הטענות של טראמפ הן כי המדינות החברות בארגון אינן משתתפות בהוצאות בצורה מספקת.

בריסל היא התחנה הראשונה במסעו האירופי של טראמפ. בהמשך יגיע הנשיא ללונדון, שם יפגוש את המלכה אליזבת, וגם את ראש הממשלה תרזה מיי, המצויה בימים אלה בעיצומו של משבר פוליטי חריף. בלונדון הוא צפוי בנוסף לפגוש מחאות המוניות שמארגנים גורמי שמאל במדינה

גולת הכותרת של מסעו טראמפ צפויה להיות בהלסינקי, שם יפגוש בשבוע הבא את הנשיא הרוסי פוטין, בין היתר לפגישה בארבע עיניים. בכל הנוגע לפוטין – טראמפ משאיר את הקלפים קרוב לחזה, וקשה לצפות מה יהיו תוצאות הביקור – ובעיקר מה יהיה עתיד היחסים עם רוסיה.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20