"אנו מתקוממים על ניסיונות של בעלי עניין לפגוע במרצה, באוניברסיטה, להסית ולחרחר ריב", כאן נכתב במכתב תמיכה במרצה שהשפילה חיילת באוניברסיטה העברית. המכתב, על פי דיווח ב'כאן', נחתם על ידי עשרות מרצים שבחרו שלא לעמוד לצידה של החיילת. עוד נכתב, "אנו מבקשים להביע את תמיכתנו המלאה בעמיתתנו. לא התנהל ויכוח בשיעור אלא חילופי דברים בין שתי תלמידות, לאחריו התלמידה במדים פנתה למרצה שהתייחסה באופן סביר לסיטואציה מורכבת שהתלמידה העלתה בפניה".

הפגנת מחאה באוניברסיטה העברית בהובלת תנועת 'אם תרצו' נגד המרצה שהשפילה חיילת.

 

כזכור, המרצה, ד”ר , תועדה משפילה חיילת במדים ועל פי חשיפה של אושיית הרשת אדם גולד, היא חתומה על גילוי דעת אנטישמי שפורסם במהלך 'צוק איתן' בכתב העת היוקרתי The Lancet, המכתב דורש מהעולם לנקוט סנקציות מיידיות נגד מדינת ישראל המפלצתית – כולל חרם והפסקת המסחר עם ישראל.

על פי המכתב המדובר, ישראל "מבצעת מעשי טבח איומים", אשמה ב"פשעים נגד האנושות", "שימוש בגז", "פשעי מלחמה", ולמעשה ישראל "פועלת במכוון להרוס חיים של חפים מפשע" הכל בהתנהגות ישראלית שמהווה "עלבון לאנושיות". כאמור, ד"ר הילפריך הייתה בין אלו שבחרו לחתום על גילוי הדעת האנטישמי.

השפילה חיילת ועכשיו זוכה להגנה מחבריה. ד"ר קרולה הילפריך. צילום: מתוך אתר – החוג לספרות כללית והשוואתית

 

עקב האירוע, יצאה לאחרונה האוניברסיטה העברית בקמפיין הקורא לסטודנטים לובשי מדים להמשיך וללמוד במוסד.

תנועת "אם תרצו" מסרה בתגובה: "ארגוני השמאל הקיצוני מנצלים לרעה את חוסר יכולתה של הקצינה להגיב מפאת שירותה בצה"ל ומסלפים את האמת הפשוטה כאילו לכאורה נשלחה על-ידי מישהו לעשות משהו.
הסרטון לא הותיה מקום לספק מי המותקף ומי התוקף. הראייה לכך פורסמה בכרוז התנצלות בפני החיילת עליו חתם נשיא האוניברסיטה בכבודו ובעצמו".

עוד ציינו בתנועה: "התנצלות זו אינה מספקת ומהווה טיפה ים", אמרו והוסיפו: "עם ישראל יודע את האמת ודורש את פיטורי המרצה לאלתר. תנועת 'אם תרצו' כתנועה הציונית הגדולה בישראל תמשיך לפעול למען חיילי צה"ל בסדיר ובמילואים".

 

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל


:עוד באותו נושא