ד"ר כסיף מכה שוב: אחרי שזומן לשיחת הבהרה עם דיקן המכללה האקדמית תל אביב יפו וסגנית נשיא המכללה, לאחר שהשווה את ממשלת ישראל לממשלה הנאצית וכינה את חיילי צה"ל רוצחים, ד"ר כסיף שב לסורו.

בהקלטה משיעור שהתקיים היום במכללה והגיעה לידי , נשמע ד"ר כסיף אומר: "מי שחי בעזה חי בגטו והוא מתמרד נגד הכובש שסוגר אותו בגטו. מי שהולך ומפגין בימי שישי במקומות אחרים נאבק על החירות שלו. מי שיורה בהם (בערבים) זה חבורה של רוצחים (חיילי צה"ל) שאני מקווה מאוד שיעמדו לדין בהאג. כי הם פושעי מלחמה לפי כל קריטריון", אומר כסיף ומוסיף דברים קשים על המתיישבים ביהודה ושמרון: "המתנחלים הם פולשים והם לא צריכים להיות שם ודמם בראשם".

נדגיש כי המכללה האקדמית תל אביב יפו הינה מכללה ציבורית שמקבלת תקציבים מהמדינה. מהאקדמית תל אביב יפו נמסר: ״טענות התחקיר ייבדקו לעומקן. דבריו של המרצה, כפי שהוצגו בכתבתכם, אינם מייצגים את עמדתה של המכללה".

נזכיר כי לפני כחודש, חשפנו כאן הקלטה של ד"ר כסיף שאמר לסטודנטים במהלך שיעור אקדמי: "יש בגבול עזה טבח של חפים מפשע. חלק נכבד ורוב האנשים שנרצחו ונורו על ידי צלפים, זה אנשים שלא היו חמושים ולא סיכנו אף אחד וירו בהם כמו במטווח ברווזים".

כסיף אמר גם: "בשיח הישראלי שממשלת ישראל הנוכחית יצרה, זה לגיטימי להרוג ערבים. ככה מדרדרים לתהום למה שקרה בגרמניה לפני 80 שנה. זה בדיוק התהליך", גרס ד"ר כסיף. מיותר לציין שאין לשיח הזה שום קשר לסילבוס של הקורס המדובר.

במהלך הקלטה שהגיע לידי ערוץ 20 נשמע ד"ר כסיף כשהוא מתבטא נגד סטודנט שלא יכל לשמוע את דבריו ויצא מהכיתה: "האדון שיצא כי זה לא נוח לו הוא חלק מהבעיה. הוא הסימפטום של הבעיה. הוא גם קורבן של הבעיה", אמר המרצה על סטודנט שלו. עלינו להרים את קולנו נגד הפשעים האלה".

ד"ר עופר כסיף. צילום: פלאש 90

 

זאת לא הפעם הראשונה שכסיף מתבטא באופן כזה. לפני מספר חודשים הוא השווה את החוקים שהעבירה הממשלה ל"גרמניה בשנות ה-30".

"מי שלא רוצה לראות את הדמיון בין מה שקורה בישראל בשנתיים האחרונות במיוחד למה שקרה באמצע שנות ה-30 בגרמניה נמצא בבעיה והוא זה שיהיה אחראי למה שאולי יקרה פה בעתיד", טען אז כסיף במהלך הרצאה. "החוק הזה (חוק הלאום) שהשרים קיבלו אתמול כעובדה הוא דומה, לא זהה, והדבר הזה הוא דבר שאנחנו צריכים להיות ערים לו".

על שרת המשפטים איילת שקד כתב כסיף בעבר בעמוד הפייסבוק שלו: "חלאה ניאו נאצית". השרה הגישה נגדו אז תלונה במשטרה.

תום ניסני, רכז הפעילים בתנועת "אם תרצו" אמר בתגובה: מסתבר שבאקדמית תל אביב יפו מעדיפים להמשיך לטמון את הראש בחול ולספק לסטודנטים שלהם חומרי תעמולה והסתה ודה לגיטימציה באדיבות מי שמכונה בטעות דוקטור, עופר כסיף, במקום לימודים והשכלה. אנחנו ב"אם תרצו" מבטיחים שהמאבק הזה רק התחיל ונעשה הכל כדי להחזיר את השפיות לאקדמיה.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.