מרפסת, גם אם היא קטנה, היא צוהר לעולם החיצוני. מרפסת היא חלקת אלוהים קטנה, וכך גם כדאי להתייחס אליה כשבאים לעצב אותה.

איך עושים מהפך למרפסת?

אז איך הופכים את המרחב החיצוני הזה למקום קסום מלא באווירה ולא למחסן הגרוטאות של הבית? התייעצנו עם אינה דרסינובר, מעצבת פנים ובעלת סטודיו "איניקו" לעיצוב פנים, והיא נתנה לנו כמה טיפים חשוביםש

שלב ראשון – מדידות והתאמות

לפני הכל, מדדו את שטח המרפסת וחשבו מה הכי חשוב לכם שהשטח החיצוני יספק לכם. "אני חושבת שכל מרפסת חייבת לספק מקום ישיבה הולם, נחמד יהיה אם היא תכיל שולחן להעמיד בה את כוס הקפה של הבוקר ואת כוס היין שחותמת את היום, וכמובן שימו הרבה, הרבה מאוד, עציצים", אומרת דרסינובר.

"כדי לעצב מרפסת מוצלחת בהחלט אפשר למצוא קשת רחבה ומקסימה של מוצרים בחנויות כתר. אני בעד לרכוש מוצרים איכותיים שהם תוצרת כחול לבן ומותאמים לאקלים הישראלי.

שלב שני – בחירת ריהוט למרפסת

"כשאתם נדרשים לבחור בריהוט למרפסת, בחרו בריהוט נוח לישיבה ממושכת, שגם עמיד בפני מזג האוויר. אני הכי ממליצה לבחור ברהיט המכיל בתוכו מספר שימושים.

למשל, כאמור, לכתר יש שרפרפים המשמשים הן לישיבה והן כשולחן הגשה קטן, יש ספסל המשמש הן לישיבה של מספר אנשים והן לאחסון. הרהיטים האלה פונקציונליים במיוחד במרפסות שיש בהן מחסור במקום.

 

קרדיט – יח"צ

 

בכתר מצאתי גם מערכת ישיבה מקסימה מפלסטיק סרוג, המתאים לשימוש גם כריהוט גן. טקסטורת הסריגה מקנה תחושה ביתית גם מחוץ למעטפת הבית. סט הישיבה עמיד לתנאי חוץ וקל לניקוי, ואהבתי מאוד את גוון הבז’ החמים. הסט כולל שתי כורסאות פופים לישיבה נמוכה ושולחן צד לאירוח ההופך לרהיט אחסון עם הרמת המגש העליון. 

שלב שלישי – שילוב צמחייה במרפסת

"כמעצבת, אני ממליצה לשלב צמחייה בכל חדר וחדר, וכמובן שמרפסת בעיניי הוא מקום מופלא לייצר חלקת טבע ייחודית בנוף האורבני העמוס בגוון האפור. גם אם המרפסת שלכם קטנה אפשר תמיד לייצר גינה אנכית על קירות מעטפת הדירה או לתלות צמחייה מהתקרה.

בכתר מצאתי עציץ נתלה במראה ראטן, להוספת צמחיה בגובה. העציץ עשוי פלסטיק ועמיד לאורך שנים, מתאים לתנאי חוץ, אינו דוהה, נפרם או מתבלה.

 

קרדיט – יח"צ

שלב רביעי – תאורה במרפסת

"אני ממליצה לכם להיעזר בחשמלאי ולייצר במרפסת ביתכם נקודת חשמל שתאפשר לכם לתלות מאוורר תקרה משולב תאורה לימים החמים של הקיץ. המאוורר גם יספק לכם משב בריזה נעימה וגם ירחיק מכם יתושים מטרידים.

אם בתאורה עסקנו אני מציעה לנצל את השמש המופלאה של ארצנו לצורכי תאורה ללא תשתית חשמל. ישנם בשוק גופי תאורה הנטענים בשעות היום מאור השמש ומאירים את המקום מרגע שמחשיך באופן אוטומטי באמצעות נורות LED הפתרון חסכוני בחשמל, אקולוגי ומעוצב להפליא."מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20