מרכז הליכוד התכנס כדי לאשרר את מנהיגותו של בנימין נתניהו כיו"ר הליכוד וכנציג המפלגה היחיד לתפקיד ראש הממשלה. לדברי מקורבי נתניהו מדובר במהלך שנועד למנוע מגדעון סער מהלכים נגד נתניהו מתוך הליכוד.

מרכז הליכוד אישר כעת כאמור את הצעת יושב ראש המרכז חיים כץ:

״המרכז מאשרר כי יושב ראש הליכוד וראש הממשלה מר בנימין נתניהו, שבהתאם לסעיף 85 לחוקת הליכוד הוא מועמד תנועת הליכוד לכהונת ראש ממשלת ישראל, הוא מועמד הליכוד לראשות הממשלה לכל כהונת הכנסת ה22.

במהלך כהונתה של הכנסת ה-22 הליכוד יהיה שותף אך ורק לממשלה שיושב ראש הליכוד ומועמדה לראשות הממשלה, מר בנימין נתניהו, יעמוד בראשה – בין אם לכל תקופת כהונתה או לחלק מכהונתה במסגרת רוטציה״.

ההצעה אושרה בהצבעה גלויה, ברוב קולות מוחץ.

השר דודי אמסלם אמר: אנחנו עם נתניהו: אנחנו לא גנץ ולא לפיד שממנים את עצמם, נתניהו נבחר ע"י מעל 150 אלף מתפקדים.

חברת הכנסת קטי שטרית כתבה בחשבון הפייסבוק שלה: "כולנו מאחורי רה"מ, בנימין נתניהו. חברי המרכז כאיש אחד תחת נתניהו. ההחלטה של מרכז הליכוד לתמוך בנתניהו היא התשובה לכל הניסיונות לפלג ולגרום לקרע בליכוד. נתניהו אנחנו איתך!"

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכוד, בדף הפייסבוק שלו: "גם אני הצבעתי הערב בעד ראש הממשלה בנימין נתניהו. בעז"ה תורכב ממשלה טובה לישראל בראשותו.

אישרור כזה של מנהיג נבחר מצאנו כבר במלך הראשון שהיה לעם ישראל: "וַיֹּאמֶר שְׁמוּאֵל אֶל הָעָם לְכוּ וְנֵלְכָה הַגִּלְגָּל וּנְחַדֵּשׁ שָׁם הַמְּלוּכָה" (שמואל א יא יד). למרות ששאול נמשח כבר ונבחר על ידי העם (פרק י), בכל זאת שמואל מצא לנכון לאשרר מחדש בגלל מיעוט בעם שלא קיבל את הכרעת הרוב.

אני תקווה כי אותם חברי "כחול לבן" החפצים בממשלת אחדות, יתעשתו ויקבלו עליהם את מתווה האחדות של הנשיא בראשות נתניהו".

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.