1500 חברי מרכז ליכוד התכנסו הערב (א') באולמי אווניו שבקריית שדה התעופה לישיבה מיוחדת והיסטורית של ישיבת בעקבות גיוס מעל 900 חתימות. בכינוס יצביעו החברים על נוסח החלטה מחייב של תמיכת הליכוד בהחלת הריבונות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

לפי נוסח ההחלטה, המרכז קורא לחברי המפלגה לפעול על מנת לבנות באופן חופשי ביהודה ובשומרון: "במלאות יובל לשיחרור חבלי ובתוכם – ירושלים, בירתנו הנצחית, מרכז הליכוד קורא לנבחרי הליכוד לפעול כדי לאפשר בניה חופשית וכדי להחיל את חוקי ישראל וריבונותה על כל מרחבי ההתיישבות המשוחררים ביהודה ושומרון". נזכיר כי במהלך שנת 2017 לא הייתה ולא התחלת בנייה אחת ביהודה ושומרון, זאת למעט 46 יחידות דיור שהחלו להיבנות דווקא במעלה אדומים.

אדלשטיין: "חלפו ימי ההקפאות"

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי (יואל) אדלשטיין קרא להחיל חוק אחד לכל הארץ, כולל ליישובים היהודיים שמעבר לקו הירוק: "רק לפני כחודש שמענו את הצהרת הנשיא טראמפ, שהכיר בירושלים כבירת ישראל והחל בהכנות להעביר אליה את השגרירות האמריקאית. עם ההצהרה הזאת נפתח עידן חדש ביחס הבינלאומי למדינת ישראל, לירושלים וליהודה ושומרון. די! חלפו ימי העיוותים, חלפו ימי השקרים, חלפו ימי ההקפאות. את הרוח הגבית הזו חייבים לתרגם למעשים – וירושלים תחילה.

נאום אדלשטיין

"לפני שנה חתמנו על הצעת חוק להחלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים, מתוך כוונה ליצור רצף טריטוריאלי בינה לבין לירושלים. יש מי שרוצה לחלק את ירושלים; אנחנו מתכוונים להגדיל אותה. בכל פגישה עם ידידי, ראשי הרשויות ביהודה ושומרון אני שומע על הגידול העקבי באוכלוסייה ועל הביקוש האדיר של זוגות צעירים להצטרף ליישובים הפורחים – שפשוט לא זוכה למענה. זה מצב בלתי-נסבל, שאנחנו מחויבים לשנות מהיסוד! רוב עם ישראל מחובר לכל חבלי המולדת ולא מוכן לוותר עליהם. אבל רק לתנועת הליכוד יש את הכוח ויש את החזון להוביל את השינוי הזה. אם אנחנו נציב את החלת הריבונות כיעד לאומי – רבים יבואו אחרינו! את היובל השני לחזרה שלנו אל לב הארץ נתחיל ברגל ימין: בהרחבת הבנייה, בעידוד האוכלוסייה, בשיפור השירות. במילה אחת: בריבונות".

"הזכות שלנו – מיהודה ושומרון"

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן: "הליכוד הוא מי שהחיל את הריבונות על ירושלים, בירת ישראל. הליכוד הוא זה שהחיל את הריבונות על רמת הגולן והליכוד הוא זה שיחיל את הריבונות בעזרת ה' על יהודה ושומרון. כי הזכות שלנו על ארץ ישראל מתחילה בירושלים, ביהודה ובשומרון. היא מתחילה במערת המכפלה ובשילה, משם הזכות שלנו נולדה. אנחנו, שנחיל את הזכות הזו, לא נעשה זאת בזכות הכוח שלנו, אלא בצדק, בכוח הזכות ההיסטורית, הדתית, המוסרית והתנ"כית. הגיע הזמן לממש את הזכות הזאת".

שר העבודה והרווחה ויו״ר מרכז הליכוד חיים כץ: ״לפני חמישים שנה שחררנו את נחלת אבותינו יהודה ושומרון, ירושלים רבתי, מערת המכפלה, קבר רחל והכותל המערבי והיום לצערנו אחרי חמישים שנה כחצי מיליון אזרחי ישראל שממלאים אחר כל חובותיהם- במיסים ובשירות בצבא, מופלים לרעה בבניה ובטחון אישי.

מארגן הכינוס ויו"ר מרכז הליכוד, השר חיים כץ. צילום: אוהד צוויברג
מארגן הכינוס ויו"ר מרכז הליכוד, השר חיים כץ. צילום: אוהד צוויברג

"הגיע הזמן שהצבא לא יאשר בניית גן ילדים, כביש או עבודת התקנה של תאורה. מרכז הליכוד מאשר היום הצבעה היסטורית להחלת ריבונות הישראלית על יהודה ושומרון וירושלים רבתי. כי חלקי הארץ הללו הם חלק בלתי נפרד מארץ ישראל ויישארו כאלה לנצח נצחים״.

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי: "תנועת הליכוד עומדת לרשום פרק מפואר נוסף בהסטוריה של מדינת ישראל. אחרי חוק יסוד ירושלים וחוק הגולן, הגיע הזמן להחיל ריבונות על יהודה ושומרון. אחרי שנים של מאבק בחלוקת הארץ וברעיון הקמת מדינה פלשתינית, הגיע העת לחזון פוזיטיבי – הגיע הזמן לומר באופן חיובי יהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד מהריבונות הישראלית. בכניסה לאולם הזה חולקו צמידים כחולים שאומרים בעד ריבונות. הצמיד הכחול הוא תיקון של הצמיד הכתום, הצמידים שסימלו את המאבק בעקירה מגוש קטיף שכשל. הערב אנחנו מתקנים את כל העקירות באמירת 'כן לריבונות'."

סגנית השר חוטובלי הוסיפה כי: "בקדנציה הזאת ראש הממשלה מוביל את ישראל להישגים חסרי תקדים. לא עוד תשלום מחירים מדיניים תמורת הישגים מדיניים אלא הישגים עם שמירה על הערכים שלנו. הכרה בירושלים בירת ישראל של נשיא ארה"ב, מבלי לשלם מחיר".

"כל יהודי חייב לדעת שיוכל לגור בכל מקום בשטחי מדינת ישראל"

אמר: ״כשדיברו על הקפאה ביו"ש אמרתי על מה? על הקפאה של תשתיות, בנייה ועוד? אסור לנו לוותר, חייבים ללכת עם המצפון הערכי היהודי והמוסרי שלנו, כל יהודי חייב לדעת שהוא יכול לגור היכן שהוא רוצה בשטחי מדינת ישראל. אני לא רק תומך בהצעה אלא מפציר בכולנו לאשר לכל יהודי לחיות היכן שהוא רוצה, כמובן בירושלים וכמובן ביהודה ושומרון״.

השר לשעבר גדעון סער: ״כבר לפני למעלה משנה פרסמתי שורה של מאמרים שבהם קראתי להחלת הריבונות ביו"ש. אני רוצה מכאן לברך את יושב ראש התנועה וראש הממשלה בנימין נתניהו בהישג ההיסטורי בהחלטה של הנשיא טראמפ. הובלתי את החקיקה שקובעת שרק רוב של 80 חכ"ים יוכל חלילה לוותר על חלקים מבירת הנצח שלנו ירושלים, אני מקווה שהשבוע תושלם החקיקה. זה תמיד היה החלום שלנו, השאיפה שלנו והדרך שלנו. כל ממשלות הליכוד פעלו לביסוס ההתיישבות והיום יש חצי מיליון מתיישבים. לא נוכל לתת מענה להתיישבות באמצעות כלים שהיו נכונים כאשר המפעל האדיר הזה מנה כמה רבבות. אם החוק הישראלי היה חל על ההתיישבות לא ניתן יהיה להגיע לתוצאות אבסורדיות. לכן, להערכתי, זה עניין של שנים ספורות שבכל מקרה זה יקרה, בואו נוביל את זה אנחנו, הליכוד! כל התהליכים ההיסטוריים, המבורכים ב4 העשורים האחרונים, הליכוד הוביל והמשימה שלנו אחת ולתמיד הוא להסיר כל סימן שאלה על ההתיישבות".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.