23:36 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מרים פיירברג שוחררה למעצר בית

מרים פיירברג שוחררה למעצר בית

מרים פיירברג, ראש עיריית נתניה, שוחררה למעצר בית בן 15 ימים. המשטרה חושדת כי פיירברג קיבלה שוחד ותיאמה עדויות

על פי החשד, מרים פיירברג ושמעון שר, מי ששימש עד לאחרונה כסגנה ומכהן כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה בעירייה, לקחו שוחד במליוני שקלים, מקבלנים ויזמים, ובתמורה קידמו פרוייקטים. עוד חשודים בקבלת שוחד עבור פיירברג הם גרושה, אליהו פיירברג ובנה, צפריר פיירברג. כזכור, מרים פיירברג, נעצרה ברביעי שעבר. בנה צפריר פיירברג, החשוד גם הוא בפרשה, הובא לבית המשפט בראשון לציון.

פיירברג, ראש עיריית נתניה, שוחררה למעצר בית. המשטרה טוענת כי היא חשודה בקבלת שוחד של מליוני שקלים, תיאמה עדויות ובדתה ראיות. עורך הדין מטעם המשטרה ביקש היום (שלישי) לשחרר את פיירברג למעצר בית בן 15 ימים ולהרחיקה מהעירייה למשך 90 ימים.

פיירברג. צילום: גילי יערי/פלאש 90
פיירברג. צילום: גילי יערי/פלאש 90

סנגורה של מרים פיירברג, עו"ד נתי שמחוני נתן את הסכמתו לתנאים על מנת להגיע אל סיום החקירה במהרה, אך יחד עם זאת אמר: "זאת גזירה שהיא לא יכולה לעמוד בה. הבקשה להרחקת ל-90 ימים, עם ימי המעצר, מדובר ב-105 ימים, זוהי פגיעה בלתי מידתית".

פיירברג ספרה למקורביה ברגע שהפרשה התפרסמה כי "מדובר בהזיה", עוד אמרה כי היא מאמינה בצדקת דרכה. מקורבה ציינו כי "אין כל פגם במעשים שלה, כל מה שעשתה היה חוקי, המשטרה לא מבינה את זה". פיירברג אף התפרצה במהלך הדיון בנוגע להארכת מעצרה וצעקה על נציג המשטרה: "למה לא חקרת אותי? למה הבאת אותי לפה? אמרתי שאני מוכנה להיחקר שעות, כל הלילה, אין לי מה להסתיר".

 

רינת ורדי

רינת ורדי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-סגל

"יש פה שיבוש מערכות, המדינה היא לא מדינת משטרה"

הפטריוטים מגיבים לפרסומים כי המפכ"ל מאשים את נתניהו במעקב אחרי חוקרי להב 433: "משטרה לא יכולה לדבר על הרשות הפוליטית. נקודה. סוף"