דף הבית > אקטואליה וחדשות > מרגש: קביעת מזוזה בטקס העברת השגרירות לירושלים

מרגש: קביעת מזוזה בטקס העברת השגרירות לירושלים

האמריקנים החליטו, כאקט של מחווה לישראל וליהדות, לקבוע מזוזה בטקס הנחת אבן הפינה לשגרירות האמריקנית בירושלים בחודש הבא. השגריר פרידמן: "ירושלים היא מודל לעולם כולו לדו קיום"

בניין הקונסוליה האמריקנית בירושלים. צילום: Magister
טקס העברת השגרירות האמריקנית לירושלים יהיה אירוע מרגש, בכך אין ספק. לערוץ 20 נודע שהמארגנים האמריקנים החליטו, כאקט של מחווה לישראל, לקבוע מזוזה בטקס עצמו. עדיין לא ברור מי ייבחר לברך ולקבוע את המזוזה וזאת כנראה תהיה השגרירות היחידה בישראל שבפתחה תוצב מזוזה.
את הרעיון הגה ודחף שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן. אמש, בכנס שנערך במרכז בגין למורשת בהשתתפות ראש הממשלה ועשרות שגרירים אמר פרידמן: "ירושלים היא מודל לעולם כולו לדו קיום. אני זוכר את הוריי בוכים מול הטלוויזיה ב 1967. התוצאה הייתה שחגגתי בכותל בר מצווה".
עוד הוסיף השגריר:" אני מקווה שצעירים יהודים ובעיקר ילדים יתחברו לשורשים היהודים ולשורשים בישראל. אני מאמין שהיחסים בין ישראל לארה"ב יתחזקו שכן ארה"ב מפיקה רווח מהיחסים עם ישראל".
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

מחאת הלהט"ב: רט"ג מבהירה כי השימוש בלוגו שלה – הטעיית הציבור

רשות הטבע והגנים מתנערת מהשימוש שנעשה בלוגו שלה במסגרת מודעת התמיכה בשביתת קהילת הלהט"ב בתשעה באב האחרון: "השימוש שנעשה בהנחייה למימוש יום הבחירה כתמיכה - הוא הטעייה של הציבור"