כיצד אנשים וילדים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית, חוגגים את החגים? מסתבר שממש כמו כולם. מרכז העיר בני ברק לבשה חג, כאשר בשעות יצאו לחגוג עשרות ילדים ובוגרים עם מוגבלות, כאשר הם מלווים במתנדבים ואנשי צוות 'עלה', העמותה הגדולה בישראל לטיפול ושיקום אנשים וילדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.

מדובר במסורת ארוכת שנים ב'עלה': דיירי המרכז והוריהם, אנשי צוות, בני ובנות שירות ועשרות המתנדבים המלווים את הדיירים לאורך השנה, מתכנסים כדי לחגוג את שמחת תורה ברחובות העיר. האירוע המרגש הוציא גם את השכנים מבתיהם. כולם התכנסו יחד לריקודים שנמשכו שעות רבות והמתנדבים הרקידו גם את הדיירים המרותקים לכיסאות גלגלים. לא היה ניתן לפספס את קולות הצחוק והשמחה שמילאו את העיר. האירוע כלל תהלוכה ברחובות, הפעלות ותחנות לילדים, הסוכה שהוכנה מבעוד מועד היתה עמוסה בכל טוב והיוותה מקום מפגש לכלל האורחים. בשיאו של האירוע חגגו המשתתפים גם הכנסת ספר תורה שנתרם על ידי תורם פרטי ואשתו, כל זה הפך את שמחת החגיגה לכפולה ומכופלת.

המנהל הכללי של רשת מרכזי 'עלה', הרב יהודה מרמורשטיין סיכם ואמר: "רוח חג סוכות היא רוח של אחדות ואחווה, ואין סמלי, עוצמתי וחזק יותר מאשר לראות את דיירי המרכז זוכים יחד עם ההורים ובני המשפחות לרגעי קסם משותפים באווירה של סולידריות, שותפות וכמובן שמחה. המתנדבים ובני השירות שמתלווים לפעילות תמיד בשמחה ובחפץ לב גורמים לאושר גדול בקרב הדיירים ואנו מברכים אותם מכל הלב".

דבורה גלאובר, מנהלת בית יהלום 'עלה' בבני ברק אמרה: "השמחה הגדולה היום פרצה את כל הגבולות והמגבלות. כשכולם רוקדים ונהנים יחד בלי מחיצות, בלי הבדלי גיל, דת או מצב רפואי – עם ישראל יחדיו וזהו המשמעות של חג הסוכות – חג של אחדות. נוכחות המשפחות באירוע והיציאה ההמונית למרכז העיר נועדה להזכיר כי דיירי 'עלה' הם חלק בלתי נפרד מחיי הקהילה והמשפחה".

צילום: מרכז 'עלה'

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא