מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו הורה היום (חמישי) להאיר בצעי כחול לבן לאות הזדהות עם יום העצמאות של מדינת ישראל את מרכז הסחר העולמי (One World Trade Center), הבניין הגבוה בארה"ב, וגשר קוזיוצקו, המחבר בין ברוקלין לקווינס.

"אני גאה להצטרף לעם הישראלי בחגיגת יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל, ולאשרר את הברית הבלתי מעורערת של מדינת ניו יורק עם מדינת ישראל": אמר מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואמו והוסיף: "נופו המרהיב של בניין מרכז הסחר העולמי מזכיר את כושר החוסן של מדינת ישראל וניו יורק. גשר קוזיוצקו משקף את ההתקדמות והחדשנות המאפיינות את הרוח המשותפת של ניו יורק ושל ישראל", עוד אמר המושל: "אני מאחל לכל אזרחי ישראל בביתם ובחו"ל חג עצמאות שמח".

צילום: לשכת מושל מדינת ניו יורק

 

הקונסול הכללי בניו יורק דני דיין התייחס למחווה המרגשת: "מרגש מאוד לראות את ניו יורק צבועה כחול לבן ביום העצמאות, אורות המסמלים את הקשר ההדוק בין מדינת ישראל לארה"ב".

דיין התייחס מוקדם יותר להצהרה הייחודית של האסיפה הכללית והסנאט של מדינת ניו יורק: "הצהרה זו מסמלת את עוצמת היחסים הייחודים בין מדינת ישראל לארה"ב", עוד הוסיף: "הצהרה זו מהווה תשובה חד משמעית לקולות האנטישמיים, האנטי-ציונים ואנטי-ישראלים שמקבלים ביטוי רחב בשיח הציבורי והתקשורתי לאחרונה. נמשיך ע"י פעילות דיפלומטית אינטנסיבית לחזק את קשרי ישראל – ארה"ב גם בימים מאתגרים אלו".
אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל