משפחותיהם של קים לבנגרונד-יחזקאל הי"ד וזיו חג'בי הי"ד נפגשו השבוע לראשונה עם לוחמי הימ"מ ומפקד הכח שאיתרו וחיסלו את המחבלים  שביצע את וצאלח עומר צאלח ברגותי, אחד מהמחבלים שביצע את הפיגוע הקשה בעפרה. במפגש המרגש נכחו מפקד מג"ב, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, ומפקד הימ"מ, נצ"מ נ'.

מפגש המשפחות השכולות והלוחמים. צילום: דוברות המשטרה

 

"מאז הפיגוע אין אדם אחד במערכת הביטחון שלא פעל למציאת המחבל ולמעצר של אלו שסייעו בדרכו. הימ"מ, בהובלת שירות הביטחון הכללי ויחד עם כוחות צה"ל פעלו כל יום וכל לילה במצוד אחר עקבותיו. לא היה לנו ספק שנגיע אליו וכך היה" אמר מפקד מג"ב.

מפקד הימ"מ סקר למשפחות את פעולות היחידה מאז התרחש הפיגוע: "חודשיים נמשך המצוד אחר המחבל, חודשיים בהם לוחמינו סורקו בהכוונת שירות הביטחון הכללי כל מקום וכל נקודה שרק ניתן. באותו הלילה בו הייתה הפעילות פעלנו נגד החולייה שביצעה את הפיגוע בעופרה. כשסיימנו התקבלה הידיעה שהמחבל אותר וכוח מיוחד הוזנק לחיפושים אחריו במחנה הפליטים של שכם. ההיתקלות איתו הייתה לאחר שהתגלה על ידי כלב של היחידה מסתתר בבית. הוא ירה בכלב שנפצע ואנחנו הצלחנו לנטרל אותו. בזכות מקצועיותם ומיומנותם של הלוחמים הם הצליחו להתגבר עליו בפעולה שמנעה ממנו אולי לבצע פיגוע נוסף עם הנשק ששימש אותו ושנמצא לידו".

מפגש המשפחות השכולות והלוחמים. צילום: דוברות המשטרה
מפגש המשפחות השכולות והלוחמים. צילום: דוברות המשטרה

 

"הפעילות שלכם אינה מובנת מאילה. אנו שמחים על המפגש ומודים לכם על ההקרבה שלכם. אתם פועלים תוך סיכון חיים יום יומי ורצינו להסתכל לכם בעיניים ולהגיד לכם תודה", אמר טל אחיו של זיו במפגש שהתקיים ביום ראשון.

רפי, אביה של קים יחזקאל-לבנגרונד ז"ל אמר במפגש שהתקיים אתמול: "היה ברור לנו שהוא לא יחמוק ממערכת הביטחון הישראלית. עוד שבוע או פחות שבוע, ידענו שבסוף הוא ימצא ואנחנו נוכל להרגיש הקלה מסויימת בכך שהוא לא מסתובב חופשי".

מפגש המשפחות השכולות והלוחמים. צילום: דוברות המשטרה

 

מפקד הפעילות באותו הלילה, סנ"צ ש', סיפר למשפחות: "אחרי לא מעט לילות ללא שינה הגענו לבית בו הסתתר המחבל. בבית הייתה משפחה תמימה שהוצאנו מהבית לפני הפעילות. המומחיות שלנו היא לדעת להבחין בין חפים מפשע לבין המחבלים ולהגן על אלו שלא מעורבים. לא בחרנו את סיומו של האירוע כפי שהסתיים. אנחנו יודעים איך אנחנו נכנסים לאירוע אבל לא ברור תמיד איך מסיימים אותו ומרגע שהמחבל פתח באש זה נגמר בניטרולו. אני שמח שכל הלוחמים שבו הבייתה בשלום ושהכלב שאיתר את המחבל שרד את הקרב בתקווה שיחזור במהרה לפעילות".

"אתם הפכתם לילדים שלנו, למשפחה שלנו. תרצו או לא תרצו נוצר בנינו חיבור וקשר שימשכו כל החיים. אני מתרגשת מאוד ואני מודה לכם על מה שעשיתם", סיכמה חוה אמה של קים את המפגש.

בתוך כך, ביום ראשון ביקר ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, ביחידת הימ"מ והודה ללוחמים ולמפקדים על פעילותם. "מדובר באחד הלילות המורכבים שעברו עליכם בתקופה האחרונה ואתם בפעילותכם המקצועית צלחתם אותו ללא נפגעים ובהצלחה ובכך הבאתם כבוד גדול למשטרת ישראל ולמדינת ישראל".

ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, ביחידת הימ"מ. צילום: דוברות המשטרה
ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, ביחידת הימ"מ. צילום: דוברות המשטרה

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.