אלפים הגיעו הערב (רביעי) לתפילות ולחגיגות יום העצמאות של ארגון OU ישראל במתחם הרכבת הישנה בירושלים. רוב החוגגים הינם עולים מצפון אמריקה שלחלקם מדובר ביום העצמאות הראשון בארץ. החוגגים ציינו בנוסף ליום העצמאות את פתיחת השנה ה 40 לפעילתו של OU בארץ. באירוע השתתפו מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן, מייסד ומנכ"ל נפש בנפש הרב יהושוע פאס, נשיא וראש מוסדות אור תורה סטון הרב כתריאל ברנדר, חבר הכנסת לשעבר דב ליפמן, הרב שמואל גולדין ועוד.

40 שנה לפעילות ה OU בארץ. צילום: ou ישראל

 

מי שהוביל את התפילה והחגיגות היה הזמר שלמה כף ששר בהתרגשות רבה משירי ההלל ומשירי ארץ ישראל, כשכל הקהל שר ורוקד יחד איתו.

"כמי שחגג שנים רבות את היום העצמאות בארצות הברית לא דמיינתי כמה עוצמתי יהיה לחגוג את החג הזה בירושלים", סיפר בהתרגשות דיוויד שעלה מניו ג'רזי, והוסיף כי "יש פה כל כך הרבה עוצמות וכל כך הרבה שמחה וחיבור למדינה, כך שאני שמח מאוד שזכיתי לעלות לארץ ולחיות במדינה המיוחדת והמקסימה שלנו".

סיימון שעלה ממונטריאול הוסיף כי "ההחלטה לעלות לישראל היא אולי מהמורכבות שקיבלתי בחיי. גרתי בקהילה טובה ועבדתי בעבודה עם הכנסה גבוהה, אך היה לי ברור שאני חייב להגיע לישראל. פה הבית שלי ושל העם שלי, חלק מבני המשפחה נשארו בקנדה ואחת לתקופה אנחנו נוסעים לביקור. המרחק מקשה, אבל אני ציוני וזו המדינה שלי, והלוואי שאצליח להביא את כל בני המשפחה".

40 שנה לפעילות ה OU בארץ. צילום: ou ישראל

 

מנכ"לOU  ישראל הרב אבי ברמן סיכם: "כל כך מרגש להיות כאן בערב יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל עם אלפי יהודים בירושלים, עולים חדשים לצד צברים ולהודות לקב"ה על המדינה המדהימה שלנו. יש לנו את המדינה הטובה בעולם עם צבא, תשתיות, כלכלה חזקה ועם נהדר ומדהים. מרגש שיש לנו את יום העצמאות בכל שנה, להודות ולהלל על הנס המדהים שמקבץ יחדיו את כל יהודי העולם. השנה השמחה וההודיה הן כפולות ומכופלות מכיוון שאנחנו מודים לאבינו שבשמים גם על כך שנתן ל OU את הכוחות לפעול בארץ כבר 40 שנה בהן ב"ה זכינו לסייע לעולים רבים, לבני נוער, לאנשים עם צרכים מיוחדים ולכל שכבות האוכלוסייה בישראל. אני מאחל לנו שמדינת ישראל תמשיך לצמוח ולשגשג".מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20