שליחנו לאוסטרליה, שמעון ריקלין, מדווח

"מאוד התרגשתי מקבלת הפנים בבית הספר 'הר המוריה' בסידני", כך אמר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו בתדרוך לכתבים שהתלוו אליו למסע המדיני לסינגפור ולאוסטרליה. נתניהו אמר כי חשוב לו לקדם את התמיכה הדו-מפלגתית במדינה, זאת כדי לא ליצור מצב דומה לזה שקיים בבריטניה, שם ישראל מדברת רק עם מפלגת הטורים, כשהלייבור הפכה למוקצה בעיני ירושלים.

"אוהבים אותנו ובאים אחרנו, ישראל הפכה לכוח משמעותי בגלל היתרונות שלה", הוסיף נתניהו.

במהלך הפגישה סיפר רה"מ כי הוא במהלך הביקור ניסה לסכל את הציר האוסטרלי עם איראן. "כרגע יש נורמליזציה מינוס, בעיקר בגלל שיש קהילה גדולה של גולים איראנים באוסטרליה", סיפר.

נתניהו הוסיף כי הוא מקפיד לבקר בכל הקהילות היהודיות. "עצרנו גם בסינגפור וגם כאן. התרגשתי מאוד מקבלת הפנים בביה"ס בהר המוריה". נתניהו שיבח את הקהילה היהודית באוסטרליה ואמר כי היא חזקה מאוד ותומכת ומחבקת את ישראל.

במהלך כנס שנערך בבית הכנסת המרכזי בסידני אמר נתניהו לבאי המקום "נתראה בירושלים ובישראל". לשאלת שליחנו לסידני, מדוע לא קרא ליהודי אוסטרליה לעלות ארצה כפי שעשה בעבר בצרפת, אמר נתניהו כי "אין בעיה שראש ממשלה ישראל יקרא ליהודים לעלות ארצה".

הפתעה מיוחדת לאשת רה"מ

ראש הממשלה ורעייתו ביקרו הבוקר בבית ספר יהודי, שם העבירה אחת המורות מכתב הממוען לגברת נתניהו. הגברת נתניהו משתתפת מזה מספר שנים באירועים של חיילים בודדים ושל גרעין צבר, המעלה חיילים בודדים לישראל לשירות בצה״ל.

בקיץ 2015, באירוע של גרעין צבר, הפתיעו את אחד החיילים והביאו את אמו מאוסטרליה, והחייל נפגש עם הגברת נתניהו שחיבקה אותו והביעה הוקרה על החלטתו לשרת כחייל בודד בצה״ל. הבוקר נסגר המעגל, כאשר האם העבירה מכתב בו כתוב: ״שרה היקרה, כמו שאת חיבקת את הבן שלי הייתי רוצה גם לחבק אותך בכל ליבי, אמא של חייל בודד, ז׳אנה״.

המכתב המרגש שקיבלה שרה נתניהו
המכתב המרגש שקיבלה שרה נתניהו

כמו כן, האם במכתבה, הודתה לגברת נתניהו על תמיכתה ואמרה כי התרגשה מהמפגש שלה עם בנה והעניין שגילתה בו. הגעגועים הרבים לבני הוקלו בידיעה שבני זוכה לכזאת קבלת פנים חמה.

הגברת נתניהו התרגשה מאוד מהמכתב ומהזכות ללוות חיילים בודדים בהחלטה הלא פשוטה שלהם לעזוב הכל ולעלות לארץ לשירות בצה״ל. עוד ציינה כי כשהיא נפגשת עם החיילים הבודדים היא תמיד חושבת על האמהות שלהם ומצדיעה להן.

 
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20