דף הבית > פנאי ולייף סטייל > יום אחרי האזכרה לדפנה מאיר הי"ד, בתה רננה התארסה

יום אחרי האזכרה לדפנה מאיר הי"ד, בתה רננה התארסה

יום לאחר אזכרתה של דפנה הי"ד, אור כהן הציע לרננה נישואים מעל פסגת הר הזיתים עם נוף להר הבית

ברכות למשפחת מאיר! שנה ויממה לאחר שנרצחה אימה, דפנה הי"ד, בביתם שבעתניאל, רננה מאיר התארסה לאור כהן, גם הוא מעתניאל. השניים נפגשו אחר הצהריים (ה') בהר הזיתים שבירושלים, שם שלף כהן טבעת והציע לרננה להינשא.

רננה מאיר ואור כהן. צילום: טוויטר, יהודה גליק
רננה מאיר ואור כהן. צילום: טוויטר, יהודה גליק

רננה, 18, איבדה את אמא בפיגוע דקירה מזעזע בעתניאל לפני שנה בדיוק. דפנה הי"ד הותקפה על ידי מחבל מכפר סמוך בסכין. המחבל דקר אותה למוות והיא נאבקה בו. לדבריו, בשל המאבק, הסכין נתקעה בגופה של דפנה ובכך מנעה ממנו להמשיך בטבח.

בפוסט שפירסמה מאיר בעמוד הפייסבוק שלה, כתבה: "אור שלי שלא אומר לי אל תבכי, אבל נותן לי סיבות לשמוח. אור שלי שמרגיש איתי את הרוע, והוא תמצית הטוב. אורי שביום של חורבן פרטי, על רקע הר הבית כשבית המקדש כל כך חסר – בחר שביחד אנחנו נבנה ונצמח. ברור שאמרתי כן".

אמש נערך אירוע אזכרה לדפנה הי"ד במרכז ז'ראר בכר בירושלים, בו גם הושק הספר "מה יקרה עם אמות מחר בבוקר", בו גוללה העיתונאית יפעת ארליך את סיפורה וקורותיה של דפנה הי"ד. היום, כאמור, יממה לאחר יום ציון השנה לרצח, החליטו אור ורננה להתארס.

נתן מאיר, בעלה של דפנה, מספר על דפנה הי"ד. מתוך "לפני כולם"

לפני מספר חודשים, כשרננה חגגה יום הולדת 18, כתבה בעמוד הפייסבוק שלה על החיים ללא אימה: "לעתים אני משתוקקת שיהיה לי יום אחד ללא זיכרון". היא הביעה תקווה "ליום בו אוכל להפיק הנאה, גם ללא האסוציאציה התמידית העולה במוחי הקודח, בדמיונותיי השקופים או בחלומותיי העצובים, על "מה היא הייתה אומרת?", על "איך היא הייתה מרגישה?", על "האם היא חוותה זאת אי פעם?".

דפנה מאיר. צילום: באדיבות המשפחה
דפנה מאיר. צילום: באדיבות המשפחה

והמשיכה: "שיהיה לי יום אחד, שבו דמעות שמחה לא תתערבנה עם דמעות עצב. שיהיה לי יום אחד שבו ההווה ישתחרר מן העבר המסויט ויזכה לנוכחות נטו. שבו החרדה מפני העתיד, בשל מה שקרה, תתמתן למרות פחדי העבר, שאינם מתפוגגים".

"אמא, רק יום אחד מפריד בין היום בו אני מציינת 18 שנים מהיום בו הענקת לי את חיי לראשונה, ובין היום בו אני מציינת 8 חודשים מהיום בו הקרבת את חייך שלך והענקת לי את חיי בפעם השנייה". כעת, רננה מציינת שמחה נוספת.

מזל טוב!

אולי יעניין אותך גם

לקראת יום הפסטה: כל הגאדג'טים שאתם צריכים כדי לעשות זאת בעצמכם

ב-25 באוקטובר מדי שנה, מעריצי פסטה ברחבי העולם מתאגדים כדי לחגוג את יום הפסטה הבינלאומי. אז לקראת היום המיוחד "סולתם" מציגה את כלי הפסטה המתקדמים ביותר - ואפילו עם הנחה משתלמת