קרוביו של הרב הי"ד, שנרצח לפני חודש בפיגוע האכזרי באריאל, החליטו לצאת במיזם להנחלת מורשתו של איתמר ומציעים לרבים לקחת על עצמם דבר אחד מדמותו וממעשיו הטובים.

איתמר בן גל הי"ד עם אשתו מרים. צילום: באדיבות המשפחה

 

בשבוע האחרון הפיצו קרוביו בבתי הספר שלטים ועליהם תמונות של איתמר ולצד הכיתוב: "כדי להמשיך את החיים האלה, מוזמנים לקחת מאיתמר משהו לשדרוג החיים", ומתחת שלל תכונות ומעשים שאפיינו כל כך את אהובם המנוח. בני המשפחה הכינו מגנטים ועליהם כתוב מעשה אחד טוב שאותו ייקחו על עצמם מקבלי המגנט.

להתקשר להורים לפני שבת, לפרגן לחברינו גם על המובן מאליו, להקשיב באמת לילדים, להתעניין באחרים, ללמוד על ההיסטוריה של עם ישראל,להתנצל ולהודות על טעויות, לתת צדקה, לחזק אנשים במצבים קשים וגם לעשות צחוקים ושטויות הם רק חלק מהמעשים הטובים של איתמר שהופיעו בשלטים ובמגנטים.

איתמר בן גל הי"ד, אשתו וילדיו. צילום: באדיבות המשפחה

 

"הכרתי אותו כאח לא ידעתי עליו את כל התכונות המיוחדות שלו", סיפר אחיו רפאל. "עכשיו, במהלך החודש האחרון ובשבעה גילינו הרבה דברים עליו ורצינו להפיץ את מי שהיה איתמר לכולם. למשל להתעניין באחרים ולהקשיב להם מכל הלב. הוא פשוט היה בן אדם כזה. הוא התקשר בכל יום שישי לכל אחד מהמשפחה ושואל הולך אתכם? איך מתקדם? גם בנושאים שהכי לא מעניינים, הוא נתן את כל ההקשבה שבעולם, את התחושה הטובה שיש לו את כל הזמן שבעולם להקשיב לך".

"גם חיילים מישיבת הר ברכה מספרים שכשהם היו בצבא הוא שומר איתם על קשר, מתקשר, הולך אליהם לשטח, עוזר להם ומייעץ להם, מחזק אותם ברגעים קשים. הוא כזה לכל הסביבה שלו. גם בבית מעידים על זה שאיתמר היה הולך לתלמידים לא רק מהכיתה שלו שצריכים עזרה. הוא היה הולך ומקשיב להם מה הם צריכים".

השלטים שהכינו קרוביו של איתמר בן גל
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.