כחלק מאירועי יום ירושלים של ארגון "זהות" בשיתוף אגפי משרד החינוך, יוצא סרטון חדש שבו אומנית החול נעמי זיבלד מציגה באמצעות ציורי חול את חשיבותה של ירושלים עבור כל אדם. את הסרטון מלווים קטעי קריאה בקריינות של עולים מכל התפוצות.

במיזם שמתקיים זו השנה השניה ישתתפו כ-70 ערים, 600 בתי ספר ועשרות אלפי תלמידים בפעילויות מגוונות ועשירות בידע ובחוויה. במהלך המיזם תלמידי בתי הספר דתיים וחילוניים כאחד יערכו פעילויות משותפות ויחגגו לכבודה של ירושלים.

הפרויקט כולו מנסה ללמד את תלמידי ישראל על חשיבותה של עיר הבירה ירושלים ועל שמירה על צביונה וייחודה. בין הערים שמשתתפות במיזם – מטולה, אילת, רמלה, לוד, נתיבות ובבני ברק. דבר זה מראה את החשיבות ההולכת וגוברת הניתנת ליום ירושלים בעשרות רשויות מקומיות.

הפעילות ברשויות כוללת: פעילות בית ספרית – מערכי שיעור וחומרים ייחודים לפעילות בית ספרית, מופעים לכבודה של ירושלים בסימן 70 שנה למדינה– לתושבי הרשות, וגולת הכותרת – צעדת דגלים לכלל תלמידי בתי הספר ברשות המקומית. כל בית ספר ברשויות המשתתפות מקבל ערכה מיוחדת עם דגלים, חומרי לימוד, פעילות מיוחדת ובסוף היום יצאו כל תלמידי העיר לצעדה משותפת ברחבי העיר בסיומה ישתתפו התלמידים במופעי מוזיקה ותיאטרון על ירושלים.

ראש מינהל חברה ונוער במשרד החינוך, חגי גרוס: "פרוייקט "יחד ירושלים" הוא חלק מסל הפעילויות הערכיות שאנו מובילים כמו גם סיורים בירושלים במסגרת "נעלה לירושלים" . הפרוייקט מפגיש בין אוכלוסיות ומוביל לאחדות ברחובה של עיר, לטיפוח המורשת התרבותית ולאהבת המולדת. ומביא את ערכי ירושלים לליבם של בני הנוער ומשלב חלום, רגש וחוויה עצומה בשנת ה70 למדינה."

הרב איתיאל בר לוי, מנהל האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך: "אני מתרגש מידי שנה מהצלחת מיזם יחד ירושלים. ההשתתפות הרחבה של הציבור בכל הארץ מראה את החיבור הפנימי שיש לנו אל עיר הקודש, ירושלים".

מנכ"ל זהות- ישראל בן פזי: "החלום שלנו הוא שכל המדינה תחגוג את יום שחרור ירושלים. יום ירושלים אינו שייך לירושלמים בלבד. אנו רוצים שכל ילד וילדה ידעו, ירגישו, ויתרגשו מהיום המיוחד הזה".