במהלך טקס סיום קורס אתמול (ד') בחיפה לצד נרשם אירוע מרגש. הוריו של החייל הבודד, אופיר, שעתיד לשרת באחת הצוללות של ביקרו אותו באופן מפתיע לאחר שלא ראו אותו קרוב לשנה. אופיר שלא ידע על ההפתעה סיפר לערוץ 20 בטרם פגש את בני משפחתו "הורי בשליחות כבר הרבה שנים, ואני חזרתי ארצה בגיל 17 לעשות בגרויות ולהתגייס לצה"ל. מאוד רציתי ללכת לשרת בצוללות ואחרי קורס ארוך ומאתגר אני מתרגש לסיים אותו".

על המרחק מבני המשפחה מספר אופיר "ברור שאני מתגעגע. אני רואה את ההורים אחת לכמה חודשים לפעמים ביחד ולפעמים רק אימא באה לארץ לביקור" הוא מספר. על הקורס עצמו הוא סיפר "זה קורס ארוך וקשה אבל מאוד מאתגר. עברנו בו שלבים מרתקים עד לסיום ההכשרה ועכשיו מתחיל השירות האמיתי".

סמל אופיר, הוריו הפתיעו אותו בטקס הסיום של קורס הצוללות. צילום: דובר צה"ל
סמל אופיר, הוריו הפתיעו אותו בטקס הסיום של קורס הצוללות. צילום: דובר צה"ל

טקס שהתקיים אתמול במעמד מפקד זרוע הים, אלוף אליהו שרביט, ובהשתתפות מפקד שייטת הצוללות, אלוף-משנה א', סיכם קורס של שנה וחודש, הנחשב לאחד הייחודיים והיוקרתיים בצה"ל.

"בוגרי הקורס הם אלה שלוקחים את המכונות המורכבות והמשוכללות הללו והופכים אותן ליכולת מבצעית שהיא קצה הזרוע הארוכה לא רק של זרוע הים, לא רק של צה"ל, אלא של מדינת ישראל כולה" אמר בנאומו מפקד זרוע הים. "להיות צוללן זה לא רק להיות מקצוען, שמרו על הערכים שלכם, הדגישו את ערך הרעות, שהוא חיוני בעשייה המורכבת של צוות שתלוי איש ביכולותיו של רעהו. צאו, צללו, נצחו ושובו בשלום לנמל", הוסיף לאחר מכן.

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.