לרגל שהתקיים בסוף השבוע ביצעו אתמול (שני) בלילה האמנים , דוד ד'אור ועמיר בניון את השיר "האחרון שנשאר" בבניין האו"ם בניו יורק.

במהלך האירוע אמר שגריר ישראל בא"ום : "דווקא באו"ם ודווקא עכשיו חשוב מתמיד לזכור את הנספים ולהנציח את האמת. בימים בהם האנטישמיות גוברת, וניצולים רבים הולכים ונפרדים מאתנו חובתנו להבטיח שההיסטוריה לא תשוחזר וכי 'לעולם לא עוד'".

כותב השיר, , אמר כי "השיר הזה נכתב לאחר ביקור במחנה ההשמדה אושוויץ, שנמצא על אדמת . בפולין, כנראה צריך להזכיר, נרצחו 3.5 מיליון יהודים. שום חוק לא יוכל לשנות את ההיסטוריה, אבל השיר אולי יוכל להזכיר אותה שוב למי שצריך תזכורת".

, שהלחין את השיר, אמר כי "עוד מעט הניצולים כבר לא יוכלו לדבר, ותפקידנו, כדורות הבאים, להיות הפה שלהם ולהביא את צוואתם. אנחנו אלה שנצטרך גם להיאבק במכחישי השואה באשר הם, והשיר הזה, בשלוש שפות, יהיה אחד הכלים לכך. אני מתרגש שזכיתי ליטול חלק בפרויקט חשוב כזה".

מירי מסיקה עמיר בניון ודוד ד'אור באו"ם עם השגריר דני דנון
האמנים עם השגריר דני דנון

נשיאת ארגון "מצעד החיים", פיליס היידמן, אמרה "אל לנו לראות את השואה כאירוע היסטורי, מרוחק, אלא סמל תמידי של חושך ואפלה. ולכן, לימוד השואה ולקחיה היא תקוותה היחידה והאחרונה של האנושות כולה. למען קורבנות העבר וקורבנות ההווה אם לא נשכיל להעביר את לפיד הזיכרון לדורות הבאים ברחבי העולם כולו, הלקח לא יילמד".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.