ח"כ מסר הערב (ה') עדות בפרשת הצוללות בפני חוקרי יחידת להב 433. חבר הכנסת המתמודד לראשות מפלגת העבודה אמור היה להופיע בפני מאות תומכים בדרום הארץ, אך לא הגיע לאירוע.

"נאלץ לחזור על עקבותיי". ח"כ אראל מרגלית. צילום: פלאש 90
"נאלץ לחזור על עקבותיי". ח"כ אראל מרגלית. צילום: פלאש 90

בסביבות השעה 19:23 הפיץ מרגלת מסרון ובו הסביר לתומכיו מדוע לא יגיע. "חברות וחברים", כתב, "אני בכביש הערבה בדרך אליכם אך נאלץ לחזור על עקבותיי לירושלים עקב נושא חשוב ברמה הלאומית. מתנצל מעומק ליבי, מפח הנפש שלי הוא כמו שלכם. נקיים את המפגש בהזדמנות הקרובה. סליחה ותודה", חתם מרגלית.

הבחירות לראשות מפלגת העבודה יתקיימו ב-5 ביולי, ביום רביעי הבא. ההערכות אומרות כי סיכוייו של מרגלית להגיע לסיבוב השני בינוניים. גורמים בכירים במפלגת העבודה אמרו לאתר ערוץ 20 כי מדובר ב"ספין של אראל". לדבריהם, הוא חיכה עם משהו שלא ברור מה בדיוק עד לימים לקראת הבחירות.

האם מרגלית העביר מסמכים מרשיעים נגד 'טיסנקורפ'?

בפרשת הצוללות חשודים בין השאר דוד שמרון עורך דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומפקד חיל הים לשעבר אלי מרום צ'ייני.

ח"כ מרגלית טען באחרונה כי העביר לוועדת חוץ וביטחון את מבנה הבעלות המסועף של גורמים לבנוניים ואיראניים בחברה המייצרת את ספינות הקרב והצוללות עבור ישראל, וכן את שיטת השוחד בה נהגה 'טיסנקרופ' מול בכירים ישראלים בעסקאות עבר והחשד לשוחד בעסקה הנוכחית.

עד כה בפרשת הצוללות העידו בכירי משרד הביטחון, בכירי מנהל הרכש ובכירי חיל הים. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הורה למשטרה לפתוח בבדיקת בעקבות מידע של העיתונאי רביב דרוקר, לפיו היועץ המשפטי של משרד הביטחון שלח מייל ובו כתב כי פרקליטו של נתניהו פנה אליו ושאל אותו האם המכרז לרכישת כלי שייט ייעצר כדי לקיים משא ומתן עם הלקוחות שהוא ייצג – הנציגים בישראל של יצרנית הצוללות הגרמנית.

כמו כן, נאמר בתכתובות כי עו"ד שמרון השתמש לכאורה בשמו של נתניהו ואמר שהוא ביקש לעצור את המכרז.

ממפלגת הליכוד נמסר בתגובה: "אין לנו כוונה להתערב בפריימריז של מפלגת העבודה ולכן לא נתייחס לספין המביך של מר מרגלית, שזימן את עצמו למשטרה במטרה אחת: להציל את מצבו הפוליטי. רכש הצוללות התבצע על פי כל הנהלים. מוטב שמרגלית יניח לרשויות החוק, שכבר הבהירו שרה״מ נתניהו אינו חשוד בשום צורה ואופן בנושא, וימצא דרכים אחרות להישרדותו הפוליטית".


:עוד באותו נושא