כיום מקרנים תופסים חלק נכבד בחיים שלנו, אט אט ניתן לראות שמסכי הטלוויזיה מוחלפים במקרנים ובמסכי הקרנה. אחת מהחלוצות הראשונות של המקרנים היא חברת Panasonic, היא מבין החברות היותר בולטות בתחום. מלבד לכך שהחברה מייצרת גם מסכי טלוויזיה וגם מקרנים, החברה נוגעת בעוד הרבה חלקים בעולם הווידאו הביתי והמקצועי. דגם Pt-Vz580 הינו דגם חדש יחסית של החברה המאפשר לנו להנות מאיכות שידור גבוהה מאוד. יצאנו לסקור האם מקרן זה עונה על כל הציפיות שלנו.

על הדגם

על פניו, לפני המפרט הטכני של המוצר זה כמו המקרן המושלם. הדבר היחיד שמפריע לנו הוא סוג הטכנולוגיה בה המכשיר עובד (LCD), זאת נחשבת לטכנולוגיה מקבילה ל- DLP, ועם ניגודיות ורזולוציה גבוהה נוכל להנות מאיכות גבוהה. לפי המפרט הטכני של המוצר חיי הנורה של המקרן עומדים על 10,000 שעות. בעוד שרוב המקרנים בשוק לא מגיעים ל 5,000 שעות, מקרן זה מעניק לנו יתרון ענק על פני המכשירים האחרים. מקרן זה תומך 4K. בכל אופן, לפי המפרט הטכני המוצר בהחלט נראה ברמה גבוהה מרוב המוצרים הנמצאים בשוק, אבל בשביל להיות בטוחים צריכים לבדוק בעצמו.

שימוש ראשוני

כבר בהגעת המוצר ניתן לראות שמדובר כאן על מכשיר איכותי, המשקל הקל שלו ומצד שני העיצוב החדשני שיש לנו מהפנטים את העין. בחלק האחורי של המוצר נוכל למצוא את כל החיבורים שאנו צריכים, כניסות HDMI, כניסת VIDEO + RCA וכו'… המוצר קטן ומאוד נייד ביחס למקרנים אחרים איתם עבדנו. כדי לבדוק את איכות ההקרנה של המוצר עלינו תחילה להיעזר במסך הקרנה מתאים. כאשר מדובר על מקרנים איכותיים, איכות ההקרנה שלהם יכולה לרדת ברגע שאנחנו לא נעזרים במסך הקרנה מתאים. לצורך כך בחרנו בסוג של מסך הקרנה חשמלי בגדול 3.05 מטר. אפשר לראות בבירור שהתמונה חדה וברורה, גם כאשר יש אור יום בחוץ, עדיין ניתן לראות את השידור בצורה ראויה. חשוב לציין, גם כשניסינו לראות באיכות 4K נהנו מתמונה ברורה וללא תקיעות ועצירות מצד המקרן. אחד היתרונות של מקרן זה הוא עוצמת הארה העומדת על 5000 אנסי לומנס, יתרון זה מאפשר לנו להנות מצפייה גם כשיש אור מסביב. אחת הסיבות שהרבה אנשים בוחרים לא לרכוש מקרן הוא בעיקר בגלל הבעיה שיש למקרנים עם האור. עוד יתרון שמאוד אהבנו במוצר הוא חיי המנורה – מיותר לציין שכאשר נשרפת נורה עדיף להחליף מקרן מאשר לקחת את המקרן לתיקון, החלפת נורה היא פעולה מאוד יקרה. כאשר יש לנו 10,000 שעות עבודה עם הנורה אנחנו יכולים להנות ללא חשש מתקופה ארוכה של שימוש במוצר.

מפרט טכני

דגם: PT-VZ580

טכנולוגיה: LCD

רזולוציה טבעית: 1920X1080 FULL HD

עוצמת הארה:  5000 ANSI LUMENS

ניגודיות: 1:16000

גלגל מנורה: 6 צבעים

תומך HD: יש

כניסת HD: יש

הקרנה ב-D3: יש

גודל מסך: 30 עד 300 אינץ'

יחס מימדים: 16:9 או 3:4

חיי מנורה: 10,000 שעות

רמקול מובנה: יש

משקל: 1.9

כניסות: VGA+S. VIDEO+RCA. HDMI.

נתונים נוספים: Auto Keystone, מעבד תמונה 2018 איכותי מאוד, מקרן תומך 4K

 

מסקנות

מקרן Panasonic 5000 אנסי לומנס מדגם PT-Vz580 הוא מבין המקרנים היקרים שתמצאו בחנויות. המחיר שלו עומד על כ 9290 ש"ח לפני מע"מ. אין ספק שמדובר על אחד המקרנים החזקים שיש בשוק היום, רכישה של מקרן זה לא משתווה לאף מסך טלוויזיה שיש בחנויות. מלבד לכך שמקרן זה הוא מסוג טכנולוגית LCD, לא מצאנו שום פגם או שום דבר שיכול לאכזב את הלקוחות שלו. הרכישה מאוד משתלמת, רוב המקומות שבוחרים לרכוש את המוצר הזה הם דווקא מקומות מקצועיים הדורשים איכות גבוהה של מוצרים ולשם הדוגמא מקרן זה אינו ייעודי לשימוש בתור מקרן לבית ספר בשל מחירו הגבוה, אלא אם כן מדובר באודיטוריום או אולם ספורט של בית ספר. לסיכום, מוצר משתלם, מחיר אמנם מעט גבוה אבל מי שירכוש את המוצר הזה לא יתחרט…

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.